banner461
banner195

Nevşehir Kadın Derneği Rektör Kılıç'ı Makamında Ziyaret Etti

Nevşehir kadın derneği Makbule Atlı ve dernek üyelerinden Sosyolog Meltem Çakır, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektör Filiz Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Nevşehir Kadın Derneği Rektör Kılıç'ı Makamında Ziyaret Etti
08 Eylül 2014 Pazartesi 16:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR KADIN DERNEĞİ BAŞKANI MAKBULE ATLI  NEVŞEHİR HACIBEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ FİLİZ KILIÇ’I ZİYARET ETTİ.

Nevşehir kadın derneği Makbule Atlı ve dernek üyelerinden Sosyolog Meltem Çakır, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektör Filiz Kılıç'ı makamında ziyaret etti. Atlı ve Çakır Nevşehir Kadın Derneği tarafından yürütülen Birleşmiş Milletler ortak programlı (BMOP) çerçevesinde gerçekleşen Eğitime Devam, Takipsizliğe son, Erken Evlilik Çocuk Gelinler projesi iç işleri bakanlığı hibesi bulunan projelere destek veren Nevşehir Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi rektörü Filiz Kılıç'ı ziyaret ederek projeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Rektör Kılıç; Çocukları çok sevdiğini onların okuması ve eğitimlerini sürdürmeleri için her zaman yanlarında olduğunu belirtti. Kendisinin üniversite rektörü olarak değil, hocaları olarak görüp her sıkıntılarını paylaşabileceklerini belirtti. Üniversite gençliği çağdaş kimliği ile topluma örnek olmalıdır ve ögrencilere her türlü desteği vererek hizmet ediyoruz dedi. 

 

Nevşehir Kadın Derneği Başkanı  Atlı  kısaca başarılarını  anlattı. Bankadan emekli olduktan sonra birçok eğitim sertifikası aldığını, Ebru ve minyatür resimleri yaptığını,   kadınların her alanda gelişmesi için çaba göstererek Belediye Meclis Üyeliği, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı , karar alma mekanizmalarında bulunmak üzere Milletvekili aday adaylığının ardından Belediye Başkan aday adayı olduğunu, siyasi çalışmalarına devam edeceğini,  yardıma muhtaç aileler için sosyal incelemelerde bulunduğunu, Ulusal çapta birçok projeye aktif olarak katıldığını belirtti .  Kendini birçok alanda yetiştirerek şuanda başkanlığını yaptığı 2007 de Nevşehir Kadın Derneğini kurduğunu,ve bir çok projede çalıştığını  2013 yılı içinde “Eğitime Devam, Takipsizliğe Son “ ve “Erken Evlilik ve Çocuk Gelinler “ olmak üzere iki önemli projenin koordinatörlüğünü üstlendiğini ve projeleri başarı ile bitirdiklerini söyledi.  Atlı  azmin elinden hiçbir şeyin kurtulmayacağını  belirtti. Nevşehir  Üniversitesinden  mezun olan Atlı durmak yok   çalışmaya devam dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.