banner461
banner195

Nevşehir Lara Koleji’nde “Kutlu Doğum” etkinlikleri devam ediyor

Özel Nevşehir Lara Koleji’nde bir süredir devam eden “Kutlu Doğum” etkinliklerine bir yenisi eklendi.

Nevşehir Lara Koleji’nde “Kutlu Doğum” etkinlikleri devam ediyor
10 Mayıs 2013 Cuma 20:54

banner143
banner134

 Özel Nevşehir Lara Koleji’nde bir süredir devam eden “Kutlu Doğum” etkinliklerine bir yenisi eklendi. 3. sınıf öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesindevelilere yönelik bir gösteri düzenledi. Okul 3D salonunda  gerçekleşen programda Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in dünyaya gelişinin 1442. yıldönümü kutlandı.Programa velilerin yoğun bir katılımı oldu.Programdan önce davetlilere gül lokumu ikram edildi. Okul öğrencilerinden Hasan Sufi’nin Kur'an-ı Kerim okumasıyla  başlayan program sonrasında kürsüye gelen Tazmanya Türk Kolejinde Okuyan öğrenciler kuran ve ilahi okudular. Programda görev alan öğrencilerin okudukları şiirler ve ilahiler velilerden büyük alkış aldı.

Lara Koleji öğrencileri Peygamberimiz’e(s.a.v) karşı duyulan özlemi şiirlerle ve ilahilerle dile getirdiler. Öğrenciler 40 yaşındasın şiiri okurken velilerin duygulandıkları gözlendi. Sahabe hayatlarından örnekler, Peygamberimizin sünnetleri ve hadislerle süslenen program büyük beğeni ile izlendi.

 Lara Koleji sınıf öğretmenlerinden İsa Mağra ve Sedat Yılmaz ‘ın hazırladığı programla ilgili konuşan Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “Peygamber Efendimiz’i(s.a.v) sadece bir programla değil belki O’nun (s.a.v) hayatını hayatımıza uyulması gereken bir program gibi yaşamakla doğru olanı yapmış olacağız” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.