banner461
banner195

Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7. Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması Ödül Törenine katıldı

Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri 7.Geleneksel Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması Ödül Töreni etkinliklerine katıldı.

Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7. Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması Ödül Törenine katıldı
30 Mart 2018 Cuma 12:14

banner143
banner134

Okul idaresinden yapılan açıklamada; Otomotiv alanındaki gelecek uygulamalarından haberdar olmaları böylece vizyonlarını genişletmeleri ve buna göre gelecek planlamalarını yapabilmeleri amacıyla Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile 22-23 Mart 2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesi'nde düzenlenen 7.Geleneksel  Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması Ödül Töreni etkinliklerine Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 25 öğrenci, 3 öğretmen ve 2 idareciyle birlikte katılım sağladığı bildirildi.

Ayrıca iki gün süren etkinliklerde ödüllerin sahiplerine verilmesinin yanı sıra Ulusal ve Uluslararası sektör uzmanlarının katılımıyla OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE YAŞANAN GELİŞMELER VE GELECEK UYGULAMALARI kapsamında;

Yenilikçi İş Modelleri (Akıllı Şehirler-Otonom Araçlar ve Blok zincirler, Başarı Hikayeleri (Hüsnü Özyeğin), Elektrikli Araç Komponentleri" konularında panel, sunum ve interaktif uygulamalar gerçekleştirildiği, Ekonomi

Bakanımız Sn. Nihat ZEYBEKÇİ'nin etkinliklerin son gününe katılarak yenilikçilik kültürü ve arge çalışmaları konusunda katılım sağlayan tüm üniversite ve lise öğrencileri ile sektör profesyonellerine önemli tavsiyelerde bulunduğu, aynı zamanda bu alanlarda yapılacak çalışmalara devletimizin sağladığı teşviklerden bahsettiği bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.