banner461
banner195

Nevşehir Okullarında % 50 Daha Fazla Onarım Talebi Var

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’in açıklamalarına göre ilimizde bu yıl yatırım programının belirlenmeye çalışıldığı şu günlerde okullardan onarım talepleri de alınıyor. Ancak okullardan gelen onarım talepleri geçen yıla oranla bir hayli fazla.

Nevşehir Okullarında % 50 Daha Fazla Onarım Talebi Var
22 Ocak 2016 Cuma 13:36

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’in açıklamalarına göre ilimizde bu yıl yatırım programının belirlenmeye çalışıldığı şu günlerde okullardan onarım talepleri de alınıyor. Ancak okullardan gelen onarım talepleri geçen yıla oranla bir hayli fazla.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Şimşek’in açıklamalarına göre geçen yıl okul onarımlarına ilimiz genelinde 5.5 Milyon TL harcama yapıldı. Ancak bu yıl okullardan gelen onarım talepleri bir hayli artarken tahmini talepte bulunulan onarım miktarının 12 Milyon TL’ye ulaşabileceği öngörülüyor.

Muhtemelen Mart ayında belirlenmesi beklenen onarım miktarının milli eğitim bütçesini bir hayli zorlayacak olması karşısında müdürlüğün yatırım programını düzenlerken acil onarım gerektiren okullara öncelik tanıması bekleniyor.

Bu yıl il özel idare imkanlarından sağlanacak olan kaynakların da onarıma harcanamayacak olması Müdürlüğün şimdilik en büyük çıkmazlarından biri durumunda.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.