banner461

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu Proje İmam Hatip Lisesi Nevşehir’de açıldı.

banner503
Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje  Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı
13 Temmuz 2017 Perşembe 14:27

banner143
banner134

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu Proje İmam Hatip Lisesi Nevşehir’de açıldı. 2017-2018 öğretim yılında açılacak olan Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Niğde yolunda,  Nevşehir Külliyesi içerisinde bulunmaktadır. 9000 m2 arazi üzerine inşa edilen okul, modern 24 derslik,156 kişilik pansiyon ve 12500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Fen ve Sosyal Bilimler liselerinde uygulanan müfredattaki derslere ilave olarak imam hatip lisesi meslek derslerinin de yer alacağı, iki yabancı dil eğitiminin verileceği, Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerin en üst düzeyde eğitim alması hedeflenmektedir. Ortak Sınav sonuçlarına göre en yüksek puanı alan Türkiye’nin ve Nevşehir’in en başarılı öğrencilerinin kabul edileceği Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan PROJE Anadolu İmam Hatip Lisesinin kız ve erkek öğrenci olmak üzere 60 kişilik sınırlı kontenjanı bulunmaktadır. Her öğrenciye verilecek eğitim bursunun yanında bütün öğrencilere yurt imkânı da tanınmaktadır.

Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuvarları ve STEM laboratuvarı ile öğrenciler, fen bilimlerini yaparak yaşayarak öğrenme imkânı bulacaklardır. Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler,  özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere bağlı, çevresine duyarlı, hedefleri büyük, lider bireyler olarak geleceğe hazırlanacaklardır. Eğitim ve öğretim kalitesinde zirveyi hedefleyen anlayışla oluşturulan, alanlarında uzman idareci ve öğretmenlerden oluşan eğitimci kadrosuyla; öğrenciler, akademik başarının yanında, yetenekleri ve istekleri doğrultusunda sanatsal, sportif ve kültürel alanlarda da yetiştirileceklerdir.

Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi’nde, üniversitelerle protokol yapılacak, bu kapsamda danışman akademisyen belirlenecek, alanında uzman kişiler seminerlerverecek, kariyer günleri düzenlenecek, z-kütüphane, internet gibi üst düzey imkânlar sunulacaktır. Öğrenciler, danışman öğretmen gözetiminde okumalar yapacak, AB ve TÜBİTAK Projelerine katılacak, bilim olimpiyatlarını takip edecektir.

Alanında uzman eğitimci kadrosuyla akademik desteğin ve kişisel gelişimin ön planda tutulduğu, öğrencilere eğitim danışmanlığının verileceği, Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesiyle veliler, çocuklarının geleceğine umutla bakacaklardır.

Şimdi ‘’Hayatınızı Değiştirecek İmam Hatip Fen Lisesi’’ Zamanı: Tercih Kodu: 84349.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Niye - 3 yıl önce
Diger okullar elin okulu mu illa ki basinda imam hatip olmak zorunda mi okuyan cocuga deger vermek icin hepsi bizim vatanimizin milletimizin cocugu degil mi niye otekilestiriyorsunuz
Avatar
Blinay - 3 yıl önce
Herkes birgün imam hatip olacaktır..ya huyundan ya suyundan
Avatar
Rabia celik - 3 yıl önce
Bence bu okul çok iyi hersey var üniversitelerden bile iyi
Avatar
Meryem - 3 yıl önce
Sizce bu okulun puanı nasıl olur?
Avatar
Ayse - 3 yıl önce
Herkes imamhatipli olacaksa sende oku belinay:) geldi gorek
Avatar
Blinay - 3 yıl önce
Ben zaten 4 yıl ortaokulu imam hatip olarak okudum. Ve bundan gurur duyuyorum.. İmam Hatip olmasada olur tabi. Ama biz kazanmayız, kendisi kaybeder..
Avatar
Beyza - 3 yıl önce
Ben de bu okulu kazandim insAllah iyi seneler geciririm