banner461
banner195

Nevşehir Tegv Eğlen Öğren Hijyen Etkinliği‏

Unilever Türkiye'nin öncü markası Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.

Nevşehir Tegv Eğlen Öğren Hijyen Etkinliği‏
28 Mart 2014 Cuma 15:44

banner143
banner134

 TEGV’in “Eğlen, Öğren, Hijyen” Etkinliği

Sağlıklı Nesillerin Yetişmesine Yardımcı Oluyor

 

Unilever Türkiye'nin öncü markası Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, Cumhuriyet  İlkokulu’nda gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.

 

 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Unilever Türkiye'nin hijyen konusunda öncü markası Domestos işbirliğinde sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği; Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu, yaşamsal önemi bulunan hijyen konusunda eğitmeyi ve küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.

 

TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından 28/03/2014 tarihinde iNCEKARALAR İlkokul’nda gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine katılan 123 12 gönüllü çocuk öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.

 

Unilever sponsorluğunda 2011 yılından bu yana TEGV’in Türkiye çapındaki 81 etkinlik noktasında hayata geçirilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği, erken yaşta kazanılan alışkanlıkların öneminden yola çıkarak, çocuklara hijyen kavramını tanıtmayı amaçlayan ve çocukların yaparak öğrenecekleri ‘interaktif bir eğitim programı’ olarak geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 2.-8. sınıf çocukları olan 2 saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar.

 

Okul Müdürü Mehmet Hameş çocukların bilinçli ve iyi bir temizlik alışkanlığı kazanması için çok faydalı bir çalışma olduğunu . Eğitim Gönüllüleri Vakfını ve gönüllülerini bu özverili davranışından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
erdem kızıldağ - 4 yıl önce
cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll