banner461
banner195

Nevşehir Üniversitemiz, 1. Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonasında Türkiye 2’ncisi Oldu

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (USET) Aşçılık Programı öğrencileri, ‘1. Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliğini elde etti.

Nevşehir Üniversitemiz, 1. Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonasında Türkiye 2’ncisi Oldu
05 Kasım 2013 Salı 17:23

banner143
banner134

 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından düzenlenen ve ülke genelindeki üniversitelerden 60 yarışmacının yer aldığı ‘1. Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası’na Üniversitemizi ve ilimizi temsilen USET Aşçılık Programı öğrencileri katıldı.

Yarışmada hünerlerini en iyi şekilde sergileyerek Türkiye ikincisi olan Üniversitemiz USET Aşçılık Programı öğrencileri; İsa Yelok ‘Başlangıç Tabağı’nda bronz, Eren Fıçıcı ‘Tencere Yemekleri’nde bronz, Muhittin Can Danacı ‘Kümes Hayvanları /  Grand prix (klasman birincisi)’ bronz, Canberk Öz ‘Et Yemekleri / Grand prix (klasman birincisi)’ gümüş, Erdinç Aksak ‘Balık / Grand prix (klasman birincisi) merit, Hasan Biltekin ‘Tatlı Tabağı’nda gümüş ve ‘Makarna’ yarışmasında bronz madalya kazandı.  

Elde edilen başarıyı değerlendiren  Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Bülbül “Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (ÜSET) olarak amacımız turizm eğitiminde bir marka olmak. Bu amacımıza dönük olarak bu tür yarışmaları çok önemsiyoruz ve öğrencilerimizin bu tür organizasyonlarda sınırlarını test etmelerini destekliyoruz. Meslek Yüksekokulumuzun Aşçılık ve İkram Hizmetleri öğrencilerinin gerek geçen eğitim-öğretim yılında, gerekse bu eğitim-öğretim yılında elde ettikleri başarılar başta üniversitemiz olmak üzere tüm Nevşehir için bir gurur vesilesi olmuştur. Meslek Yüksekokulumuzun bu tür başarılarının artarak devam edeceğine olan inancım tamdır. Başarı için her şeyden önce gerekli olan şüphesiz ki ‘Vizyon’ sahibi bir yönetim anlayışıdır. Biz meslek yüksekokulu olarak rektörlüğümüzün ortaya koyduğu başarıya ve üretime dönük bir üniversite vizyonunu benimseyerek bu vizyonunun gereklerini yerine getirebilmek için çaba sarf ediyoruz. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, şampiyonluğu 0,2 puanla kıl payı kaçırmıştır. Ancak alınan bu sonuç meslek yüksekokulumuzun geldiği seviyeyi ortaya koyması bakımından çok anlamlıdır. Bu vesile ile meslek yüksekokulumuz Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Aşçılık ve İkram Hizmetleri Programları öğretim elamanları ve öğrencilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum “dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.