banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesi Öğretim Üyeleriyle BAP Destek Sözleşmesi İmzalandı.

Nevşehir Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi toplantısı, Nevşehir Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Nevşehir Üniversitesi Öğretim Üyeleriyle BAP Destek Sözleşmesi İmzalandı.
14 Şubat 2013 Perşembe 14:55

banner143
banner134

 Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP) tarafından ‘NEÜ Bilimsel Araştırma Projesi’ olarak desteklenecek değerde bulunan 38 projenin yöneticisi olan öğretim üyeleri ile destek sözleşmesi imzalandı.

 

Üniversitelerin bilginin üretilmesi ve yayılması konusunda çok önemli işlevleri olan evrensel kurumlar olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, bir ülkenin bilimsel gelişmişliğinin ve eğitim düzeyinin en önemli ölçütlerinden birinin de ürettiği bilimsel yayın sayıları olduğunu söyledi. Nevşehir Üniversitesi olarak önceliklerinin bölge sorunlarının çözümüne yönelik projelerin ortaya konulması olduğunu söyleyen Rektör Kılıç, “Üniversitemizin farkındalık oluşturabilmesi ve ilimize katkı sağlaması açısından bölgemizi ilgilendiren projelere öncelik veriyoruz. Projelerimizde her geçen yıl artış olduğunu görüyoruz ve bu da bizi oldukça memnun ediyor. Biz ortaya koyulan her projeyi değerlendirmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.