banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesi Personeline Yönelik Metabolik Sendrom Araştırması

Nevşehir Üniversitesi tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Metobolik Sendrom Araştırması’ Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın katılımlarıyla başladı.

Nevşehir Üniversitesi Personeline Yönelik Metabolik Sendrom Araştırması
23 Kasım 2012 Cuma 17:26

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesi çalışan sedanter bireylerin durum tespitlerinin yapılması ve metabolik sendromlu bireylere step-aerobik egzersizin, refleksolojinin ve oral krom pikolinat alımının etkilerini tespit etmek amacıyla, Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından ‘Metobolik Sendrom Araştırması’ yapılıyor. 

 

Nevşehir Üniversitesi Rektörlük Binasında proje yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Şefika Dilek Güven’in yaptığı araştırmaya bizzat katılan ve yapılan çalışma ile ilgili bilgi alan  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, disiplinler arası çalışmanın önemli olduğunu belirtti.

 

Araştırma sonucunda araştırmaya katılan bireylerin; yağ yüzdeleri, kan değerleri, tansiyon ve vücut kompozisyon değerleri alınarak sağlık açısından risk altında olanların belirlenmesinin amaçlandığı belirtildi.

 

Çalışmanın önümüzdeki günlerde Nevşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan diğer okullarda da devam edeceği bildirildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.