banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesinde Öğrenci ve Velilerin Kayıt Heyecanı

Nevşehir Üniversitesinde 2012-2013 eğitim- öğretim yılı kesin kayıtları bugün başladı.Kayıt anında öğrencilere şeker ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Nevşehir Üniversitesinde Öğrenci ve Velilerin Kayıt Heyecanı
04 Eylül 2012 Salı 14:22

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesinde 2012-2013 eğitim- öğretim yılı kesin kayıtları bugün başladı.

 

Nevşehir Üniversitesi ana yerleşke içerisinde yeni kurulan kayıt merkezinde başlayan kayıtların ilk gününde yüzlerce öğrenci kayıtlarını yaptırarak Nevşehir Üniversitesi ailesinin bir ferdi olma gururunu yaşarken, velileri de çocuklarını bu heyecanlı ve sevinçli günlerinde yalnız bırakmadı.

 

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Nevşehir Üniversitesine yerleşme hakkını kazanan ve kesin kayıtlarını yaptırmak için Nevşehir Üniversitesine gelen öğrenciler ile onları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan yakınları üniversite yetkilileri tarafından karşılanarak kendilerine kolonya ve şeker ikramında bulunuldu.

 

‘Numaratör Sistemi’nin kullanıldığı kayıtlar esnasında öğrencilerin ve velilerin herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için gerekli tüm hazırlıklarını günler önce tamamlayan Nevşehir Üniversitesini tercih ederek kayıtlarını yaptıran öğrenciler ve yakınları mutlu bir şekilde ayrıldılar.

 

Ayrıca engelli öğrencilerin ulaşım ve kayıt sırasında zorluk yaşamamaları için üniversite tarafından kendilerine Nevşehir Otobüs Terminali ile Üniversite arasında ulaşımlarını sağlayabilmeleri amacıyla özel araç tahsis edilirken, kayıtlarda da kendilerine öncelik hakkı verildi.

 

Kayıtların ilk gününde; Turizm Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu’nu tercih eden öğrencilerin kayıtları yapılırken, 04 Eylül Salı günü; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Gülşehir Meslek Yüksekokulu, 05 Eylül Çarşamba günü; Fen Edebiyat Fakültesi, Avanos Meslek Yüksekokulu, 06 Eylül Perşembe günü; Nevşehir Meslek Yüksekokulu, İncekara Sağlık Hizmet Meslek Yüksekokulu, 07 Eylül Cuma günü ise; Hacıbektaş Veli Meslek Yüksekokulu, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nu tercih edilen öğrenciler kayıtlarını yaptırabilecek.

 

LYS sonuçlarına göre Nevşehir Üniversitesi’ni 2 bin 698 öğrenci tercih etmişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.