banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesi'nde Rektör Adayı Belirleme Seçiminde Rektör Kılıç Fark Attı…

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, rektörlük aday adayı seçimlerinde kamuoyunu şaşırtmadı ve 157 oyun 98'ini alarak diğer aday adaylarına fark attı.

Nevşehir Üniversitesi'nde Rektör Adayı Belirleme Seçiminde Rektör Kılıç Fark Attı…
14 Ağustos 2012 Salı 16:09

banner143
Nevsehir Universitesi Rektorluk Secimleri
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, rektörlük aday adayı seçimlerinde 157 oyun 98'ini aldı.

 

Nevşehir Üniversitesi ilk Rektörlük seçimini gerçekleştirerek YÖK´e gönderilecek adaylarını belirledi. NEÜ yemekhanesinde sabah saat 10.00´da başlayarak 14.00´da sona eren ve 157 öğretim üyesinin oy kullandığı Nevşehir Üniversitesi Rektör Adayı Belirleme Seçiminde 8 aday yarıştı. YÖK'e gönderilecek sayının 6 olması nedeniyle, seçime giren ve 1'er oy alan 4 aday arasında kura çekimi yapıldı. Sonuçlar için tıklayınız! ...

 

Nevşehir Üniversitesi ilk Rektörlük seçimini gerçekleştirerek YÖK´e gönderilecek adaylarını belirledi.

 

NEÜ yemekhanesinde sabah saat 10.00´da başlayarak 14.00´da sona eren ve 157 öğretim üyesinin oy kullandığı Nevşehir Üniversitesi Rektör Adayı Belirleme Seçiminde 8 aday yarıştı.

 

YÖK'e gönderilecek sayının 6 olması nedeniyle, seçime giren ve 1'er oy alan 4 aday arasında kura çekimi yapıldı. YÖK´e gönderilecek bu 6 adaydan 3´ü yine YÖK tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün onayına sunulacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından değerlendirilecek bu 3 aday içerisinden bir kişi Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğüne atanacak. Nevşehir Üniversitesi ilk Rektörlük seçimini gerçekleştirerek YÖK´e gönderilecek adaylarını belirledi. NEÜ yemekhanesinde sabah saat 10.00´da başlayarak 14.00´da sona eren ve 157 öğretim üyesinin oy kullandığı Nevşehir Üniversitesi Rektör Adayı Belirleme Seçiminde 8 aday yarıştı. YÖK'e gönderilecek sayının 6 olması nedeniyle, seçime giren ve 1'er oy alan 4 aday arasında kura çekimi yapıldı. YÖK´e gönderilecek bu 6 adaydan 3´ü yine YÖK tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün onayına sunulacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından değerlendirilecek bu 3 aday içerisinden bir kişi Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğüne atanacak. Nevşehir Üniversitesi rektör adayı belirleme seçimi sonucunda oyların dağılımı şu şekilde oldu: Prof. Dr. Filiz Kılıç: 98 , Prof. Dr. Süleyman Yazar: 50, Prof. Dr. Oğuz Doğan: 3, Prof. Dr. Çetin Pekacar: 2, Prof. Dr. Mustafa Ünal: 1, Prof. Dr. Altan Alperen: 1, Prof. Dr. Emir Erden: 1 ve Prof. Dr. Tahsin Aktaş: 1.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.