banner461
banner195

Nevşehir'de 200 Mağdur Öğretmen Var

Türk Eğim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Derinkuyu ilçesinde okullara ziyarette bulundu.

Nevşehir'de 200  Mağdur Öğretmen Var
18 Eylül 2013 Çarşamba 12:27

banner143
banner134
Türk Eğim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Derinkuyu ilçesinde okullara ziyarette bulundu.
Derinkuyu Atatürk İlkokulu’na yaptığı ziyarette okul müdürlüğü, öğretmen ve öğrencilere çikilota, bayrak ve çiçek takdim ederek okulun internet ağına maddi destekte bulundu.
Eğitim öğretim yılının açılışını geleneksel olarak yaptıklarını söyleyen TES Başkanı Uğur, okullara yaptığı ziyaretlerin il genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine bir mesaj taşıdığına dikkat çektiklerini belirtti. Uğur, “Her kurum bir okul seçerek eğitime katkı sağlamasını istiyoruz” dedi.

 

I. Ve II. Kademe eğitim öğretim yılında ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında da çocuklara hediyeler veriyoruz, katkı sağlıyoruz” dedi. Öğretmenlerin sıkıntılı olduğunu ileri süren Uğur, “Ülke genelinde eğitim öğretim sıkıntı ile fakat çözülmeden başladı. Maalesef 4+4’den ülke genelinde 50 binin üzerinde öğretmen mağdur. Nevşehir’de de 200 ’e yakın mağdur öğretmen var, hizmetli sıkıntısı var. Eğitim öğretim açısından, maddi açıdan olumsuz bir şekilde öğretmenler ders başı yaptılar. Öğretmenler ve personeller mutlu bir halde eğitim ve öğretime başlayamadılar, eğitim öğretim ödeneğini de alamadılar” dedi.
Atatürk İlkokulu Müdürü Güngör Şen, TES Şube Başkanı Mustafa Uğur’a okuluna yaptığı ziyaret, verdiği maddi ve manevi destek nedeniyle teşekkür etti.


Osman Aytekin

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa UĞUR Ne diyor? - 5 yıl önce
bu başkan ne mağduriyetinden bahsediyor? laf ola beri gele. dostlar alışverişte görsün. allah aşkına söylediklerini biri izah etsin.
Avatar
ÖĞRETMEN - 5 yıl önce
başkanın ne dediğini anlayamayan bir za-ı muhteremin yazısını okudum:) fib haberin bugünkü haberlerinden biri olan " nevşehir eğitimde sınfta kaldı" haberini okumasını tavsiye ederim. sadece nevşehirde değil tüm ülkede eğitim sınıfta kaldı, sorunlar kronik hale geldi, sorunlara çözüm üretmesi gerekenler, çözüm bir yana sorunlara yeni sorunlar eklediler..