banner461
banner195

Nevşehir'de 4. Kur'an Günleri Düzenlendi

Nevşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile´Nevşehir Kur´an Günleri´kapsamında Prof.Dr. Mehmet Okuyan tarafından Kur’an ve İnsan konulu konferans verdi.

02 Haziran 2015 Salı 23:59

banner143
Nevşehir'de 4. Kur'an Günleri Düzenlendi
İlgili Galeriye Git
banner134
“NEVŞEHİR KUR’AN GÜNLERİ (4)’’ KAPSAMINDA “KUR’AN VE İNSAN” BAŞLIKLI KONFERANS DÜZENLENDİ

Nevşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile ´´Nevşehir Kur´an Günleri-4´´ kapsamında 28.05.2015 tarihinde saat 12:00´da Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet OKUYAN ´´ Kur’an ve İnsan ´´ konulu konferans verdi. Prof. Dr. Mehmet OKUYAN, konferansın başında dinimizde selam verme ve selam almanın önemi üzerinde Kur’an ayetlerinden örnekler vererek, “Salat”ın Peygamber Efendimize Kur’an ı yaşayarak destek olmak anlamını taşıdığını belirtti. Vahyin okunup, anlanıp, yaşanılıp, yaşatıldığı sürece hayat kitabı olacağını vurguladı.

Konferansa katılım üst düzeyde olup Aksaray, Kayseri ve Niğde gibi çevre illerden de konferansa katılımlar gerçekleşti. Konferansın sonunda da katılımcılar Prof. Dr. Mehmet Okuyan ile bire bir muhabbet etme ve soru sorma fırsatı yakaladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.