banner461
banner195

Nevşehir’de 700 Öğrenci İmam Hatip Lisesini Seçti

Nevşehir’de yeni eğitim öğretime açılan İmam Hatip Orta Okullarına ilgi beklenenin üzerinde oldu. Edinilen bilgiye göre; 700 dolayında öğrenci Merkez, Karapınar, Acıgöl, Derinkuyu, Ürgüp, Avanos, Gülşehir, Kozaklı İmam Hatip ortaokullarına 700 dolayında öğrenci kayıt yaptırdı.

Nevşehir’de 700 Öğrenci İmam Hatip Lisesini Seçti
26 Eylül 2012 Çarşamba 11:16

banner143
banner134

 Nevşehir’de yeni eğitim öğretime açılan İmam Hatip Orta Okullarına ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Edinilen bilgiye göre; 700 dolayında öğrenci Merkez, Karapınar, Acıgöl, Derinkuyu, Ürgüp, Avanos, Gülşehir, Kozaklı İmam Hatip ortaokullarına 700 dolayında öğrenci kayıt yaptırdı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte eğitime başlayan imam hatip ortaokullarına yoğun bir ilginin yaşandığının gözlendiğini belirtti.

İmam Hatip Ortaokullarına halkın sahip çıktığının da açık bir göstergesi olarak değerlendirilebilecek bu durum karşısında Nevşehir halkına teşekkür ettiklerini belirten Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, 5 ve 9. Sınıflarda seçmeli ders olarak bu yıl müfredata eklenen Kuran-ı Kerim ve Siyer derslerinin de çok sayıda öğrenci tarafından seçilmesinin de sevindirici olduğunu dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.