banner461

Nevşehir'de Fedakar Eğitimciler Kolları Sıvadı

Bilindiği üzere öğretmenlerin tatile girdikleri 1 Temmuz 2015 tarihinden bu tarafa okullarda personel ve öğrenci olmamasından faydalanarak yıl içinde eksiklerini tespit eden ve çalışma programı belirleyen az sayıdaki okul yöneticileri tamir ve tadilat çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmekteler.

banner503
Nevşehir'de Fedakar Eğitimciler Kolları Sıvadı
19 Ağustos 2015 Çarşamba 16:45

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği üzere öğretmenlerin tatile girdikleri 1 Temmuz 2015 tarihinden bu tarafa okullarda personel ve öğrenci olmamasından faydalanarak yıl içinde eksiklerini tespit eden ve çalışma programı belirleyen az sayıdaki okul yöneticileri tamir ve tadilat çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmekteler.

Sendikamızın, Nevşehir geneli  yapmış olduğu ziyaretlerde az sayıdaki okulların tamir ve tadilat çalışmaları gözler önünde iken,  bir kısım okullar ise yıl içinde tespit  ettikleri eksikleri, kendi  imkanları ile gerçekleştirmeye devam ediyor. Bir kısım okul ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sağladıkları parasal imkan ile bir kısım okullar ise bulundukları yerel yönetimlerden elde etikleri imkanlarla personel ve eğitimcinin talepleri  doğrultusunda  daha mükemmel eğitim şartları gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Tüm bu yapılan takdire şayan çalışmaların yanında, okulların fiziki şartları için iyileştirme yapmayan ve yapamayan idarecilerin varlığı da bilinen bir gerçek olarak ortaya çıkmaktadır.  Sonuç olarak bir çok okul iyileştirme yapsa da yapmasa da bakanlıktan alınan kaynakların kısıtlılığı ya da hiç olmayışı ideal eğitim şartlarının Nevşehir'de oluşmamasında en büyük engel olarak gözükmektedir.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, okul ve kurumlarını daha iyi şartlara taşımak için gayret gösteren ve sıcak yaz günlerinde zamanının büyük bir bölümünü okullarının güzelleşmesi için harcayan fedakar eğitimcilere teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.