banner461
banner195

Nevşehir’de Liselerarası 1. İngilizce Kelime Türetme Oyunu Turnuvası Düzenleniyor

Nevşehir Lisesinden bir ilk daha....Nevşehir Lisesi kuruluşunun 60. yılı münasebetiyle 1. İngilizce Kelime Türetme (Scrabble) Oyunu Turnuvası düzenliyor...

Nevşehir’de Liselerarası 1. İngilizce Kelime Türetme Oyunu Turnuvası Düzenleniyor
02 Ocak 2014 Perşembe 19:33

banner143
banner134

SCRABBLE İNGİLİZCE KELİME TÜRETME OYUNU TURNUVASI BAŞLIYOR...

Nevşehir Lisesinin kuruluşunun 60. yılı münasebetiyle 1. İngilizce Kelime Türetme (Scrabble) Oyunu Turnuvası düzenleniyor.

 

Nevşehir Lisesi Müdürü Muhammed Orçin, Beraberinde öğretmenleri ve bir grup öğrencileri FİB Haber Merkezimizi ziyaret etti.

 

Nevşehir Lisesi Müdürü Muhammed Orçin, FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında; Nevşehir Lisesinin kuruluşunun 60. yılı münasebetiyle 1. İngilizce Kelime Türetme (Scrabble) Oyunu Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvaya Nevşehir ilinde bulunan tüm orta öğretim kurumları davetlidir dedi.

 

Nevşehir lisesi öğrencileri İngilizce öğretmenleri nezdinde İngilizce Kelime Türetme (Scrabble) Oyunu hakkında FİB Haber Genel Koordünatörleri Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal a bilgi verdiler.

 

Çağımızda Yabancı dil bilmenin önemine değinen Nevşehir Lisesi Müdürü Muhammed Orçin,, "Hayat uzun bir maraton ve bu maratonda artık planlı, programlı ve bilimsel çalışmalar ön plana çıkıyor. Başarılı olmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için çok iyi bir yabancı dil bilmek gerekiyor. Şimdiden okulumuzun 60.kuruluş yıl dönümünde Turnuvaya katılacak tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bu güzel organizasyonda emeği geçen Okulumuz  teşekkür ediyorum." dedi. 

Kelime türetme oyununun dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde oynandığını belirten Nevşehir Lisesi Müdürü Muhammed Orçin, bu organizasyonun farklı okullarda bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlerin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmalarını, okullar arası iletişim ve etkileşimi sağladığını söyledi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.