banner461
banner195

Nevşehir'de Mangala Oyun Takımları Dağıtımı Yapıldı

Tam 4 Bin Yıllık bir geçmişi olan Mangala’nın Nevşehir’de yaygınlaştırılması ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nevşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen projenin ilk ayağı olan Mangala oyun takımlarının ilköğretim okullarına dağıtımı düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

Nevşehir'de Mangala Oyun Takımları Dağıtımı Yapıldı
08 Aralık 2014 Pazartesi 17:42

banner143
banner134

 Öğrencilerimizin zeka ve strateji becerilerini geliştirmek, akademik başarılarını daha üst seviyelere çıkarmak, onları bilgisayar bağımlılığından kurtarmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı yeniden canlandırmak amacıyla bir Türk zeka ve strateji oyunu olan Mangala’nın Nevşehir’de yaygınlaştırılması ile ilgili Müdürlüğümüz ve Nevşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen projenin ilk ayağı olan Mangala oyun takımlarının ilköğretim okullarına dağıtımı düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. 

     Mihriban Emin Günel Ortaokulu’nda yapılan törene Nevşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf KAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK ve diğer davetliler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi personeli Ali Gözübek’in sunumu ile başlayan törende konuşan Osman ŞİMŞEK konu hakkında şunları söyledi: “ Mangala oyunu ile öğrencilerimizin sosyalleşmeleri ve zekalarını geliştirmeleri mümkün olacaktır. Bu proje ile unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı tekrar canlandırmanın heyecanı içindeyiz. Projede bizden desteklerin esirgemeyen Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Hasan Ünver’e, burada bizi yalnız bırakmayan Başkan Yardımcısı Sayın Yusuf Kaya’ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.” Daha sonra söz alan Nevşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya belediyenin eğitimle ilgili yatırımlarından bahsederek “Nevşehir Belediyesi olarak eğitime ayrı bir önem vermekteyiz. Çocuklarımızın geleceği için yapılan yatırımlarımız artarak devam edecektir. Bu projede bizlerin de emeğinin olmasını sağlayan herkese çok teşekkür ederim” dedi. 

     Tören sonunda okullarımıza Mangala oyun takımlarının dağıtımı gerçekleştirildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.