banner461
banner195

Nevşehir'de Okul kantinleri denetlenecek

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından, Nevşehir'de okul kantinleri denetlenmeye başlandı.

Nevşehir'de Okul kantinleri denetlenecek
18 Eylül 2014 Perşembe 11:22

banner143
banner134
Nevşehir'de okul kantinleri denetlenmeye başlandı.
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından, Okul Kantinleri Bir Hafta İçinde Denetlenecek...Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri tarafından, ilköğretim, orta okullar ile liselerin kantinleri denetleniyor. Denetlemelerle ilgili bilgi veren Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Gürol ÇETİN;
 Bakanlığımızca yayımlanan "Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" çerçevesinde Gıda. Tarım ve Hayvancılık Nevşehir İl Müdürlüğümüzce her dönem bir kez olmak üzere yılda en az iki kez okul kantinleri ve yemekhanelerinde denetimler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca okulların çevresinde bulunan gıda satış ve toplu tüketim yerlerinin denetimleri daha sıkı olarak devam etmektedir.
Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Gürol ÇETİN, denetimler ile ilgili yaptığı açıklamasında;  2014-15 eğitim-öğretim döneminin başladığı şu günlerde denetimlerin devem ettiğini, bir hafta içerisinde tüm okul kantin ve yemekhanelerinin denetleneceğini, dönem içerisinde planlanan diğer denetimlere de devam edildiğini, yapılan bu denetimlerin öğrencilerimizin sağlığının korunmasının çok önemli olduğunu, buna dikkat etmeyen işletmelere taviz verilmeyeceği uyarısında bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
furkan - 4 yıl önce
denetlesinler çünkü güçlü yarınlar eğitimden bugünden geçeer !!