banner461
banner195

Nevşehir’de Tüm Sınıfları Akıllı Tahta Olan İlk Okul Lara Koleji Oldu

Özel Lara Koleji yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıkları çerçevesinde tüm sınıflarında akıllı tahta kullanımına başladı. Böylece Nevşehir’de tüm sınıflarında akılı tahta kullanılan ilk ve tek okul Lara Koleji oldu. Başarıyı artıran kişisel gayretlerin yanı sıra günümüz teknolojisinin imkanlarını öğrencilerine sunan Lara Koleji bu çalışmasıyla Nevşehir’de bir ilke daha imza attı.

Nevşehir’de Tüm Sınıfları Akıllı Tahta Olan İlk Okul Lara Koleji Oldu
15 Ağustos 2012 Çarşamba 15:06

banner143
banner134

 Özel Lara Koleji yeni eğitim  öğretim dönemi hazırlıkları çerçevesinde tüm sınıflarında akıllı tahta kullanımına başladı. Böylece Nevşehir’de tüm sınıflarında akılı tahta kullanılan ilk ve tek okul Lara Koleji oldu. Başarıyı artıran kişisel gayretlerin yanı sıra günümüz teknolojisinin imkanlarını öğrencilerine sunan Lara Koleji bu çalışmasıyla Nevşehir’de bir ilke daha imza attı. Lara Koleji öğrencileri  akıllı tahtalar sayesinde  tebeşir tozu  ve mürekkep lekesi ile karşılaşmayacak.  Kullanılan  akıllı tahtaların en büyük özelliği anasınıflarından  8. sınıfa kadar özel bilgisayar programları sayesinde, tüm derslerin tahtanın hafızasına yüklü olması ve bu programların derslerde uygulamalı olarak işlenebiliyor olması. Akıllı tahta sayesinde öğrenciler  bilgiye pratik ulaşım, interaktif eğitim ve teknolojiyle küçük  yaşta tanışma imkânını buluyorlar . Akıllı tahtaların hafızaya  alma özelliği sayesinde  öğretmen derse başlamadan önce tekrar amacıyla bir önceki derste anlattıklarını bir iki kalem dokunuşu ile öğrencilerinin karşısına getirebilecek.

Lara Kolejinden yeniliklere devam…“Lara Koleji 2012-2013 eğitim öğretim dönemine başlarken gerek eğitim kadrosu gerekse fiziki imkanlar açısından tüm hazırlıklarını tamamlamıştır” diyen okul müdürü Ulaş İNÖNÜ “ Fatih projesinin eğitime yapacağı katkıların konuşulduğu şu günlerde biz de Lara Koleji olarak üzerimize düşeni yapma  adına okulumuzda akıllı tahta kullanımına başlıyoruz.  Okul müdürü İnönü  "Öğrenciler arasında en sık rastlanan problemlerin başında dikkat eksikliği ve konuya dikkatini toplayamama gelir. Bir sinema filmini 90 dakika izleyen öğrenci 40 dakikalık derste sıkılır. Derslerimizde artık sadece bir öğretmenin sesi yok tüm sesler ve görsel ögeler  var. Derslerimiz daha anlaşılır ve zevkli bir şekilde işlenecektir" dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.