banner461
banner195

Nevşehir’in gururu Efe Kenan Darüşşafaka’da Okuyacak

Nevşehir’in gururu olan Urluoğlu’nun Darüşşafaka’daki eğitim hayatı boyunca tüm giderleri İş Bankası tarafından karşılanacak.

Nevşehir’in gururu Efe Kenan Darüşşafaka’da Okuyacak
16 Ekim 2015 Cuma 18:35

banner143
banner134
 Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü, Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan “81 İlden 81 Öğrenci” projesi 8. öğretim yılına girdi. İş Bankası’nın her yıl Darüşşafaka’ya girmeye hak kazanan 81 öğrencinin yatılılık ve diğer tüm eğitim giderlerini üstlendiği proje kapsamında İş Bankası’nın okuttuğu çocuk sayısı 515’e ulaştı.
 
Bu yıl Nevşehir’den sınava girerek başarı gösteren ve Darüşşafaka’da okumaya hak kazanan Efe Kenan Urluoğlu oldu. Nevşehir’in gururu olan Urluoğlu’nun Darüşşafaka’daki eğitim hayatı boyunca tüm giderleri İş Bankası tarafından karşılanacak.
 
Darüşşafaka maddi imkânları yetersiz, annesi veya babası hayatta olmayan çocuklara 5. sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı eğitim veriyor. Öğrencilerine kaliteli eğitim, sosyal gelişim ve sıcak bir yuva ortamı sağlamayı hedefleyen, ülkenin köklü eğitim kurumlarından biri olan Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler 6. sınıftan itibaren İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra Fransızca veya Almancayı seçerek ikinci bir yabancı dil de öğreniyor. Çocukların sosyal gelişimine de büyük önem verilen Darüşşafaka’da her öğrenci bir enstrüman çalıyor ve bir spor dalı ile ilgileniyor.
 
Darüşşafaka ile İş Bankası işbirliğinin temelleri 76 yıl önce atıldı. Erzincan’da 1939 yılında meydana gelen deprem sonrasında İş Bankası 83 depremzede çocuğun Darüşşafaka’daki eğitim giderlerini üstlendi. İş Bankası, 76 yıl önce başlayan bu işbirliğini 2008-2009 eğitim öğretim yılında uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Sağladığı ekonomik desteğin yanında sosyal anlamda da çocukların yanında olan İş Bankası yıl boyunca yaptığı etkinliklerde çocukları ağırlıyor. Projenin başladığı 2008-2009 eğitim öğretim yılından ilk öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları yıla kadar desteklenen öğrenci sayısı 1.000’i aşacak.

Avanos Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.