banner461
banner195

Nevşehir’in Yıldızı Kardelen Koleji Öğrencisi İpek Çiğdem Oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde ve Türkiye genelinde de İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin organizasyonunda düzenlenen, "81 İlden, 81 Yıldız Eğitim Projesi" kapsamında Özel Kardelen Koleji 10. sınıf öğrencisi İpek Çiğdem Nevşehir'i temsil edecek.

Nevşehir’in Yıldızı Kardelen Koleji Öğrencisi İpek Çiğdem Oldu
16 Mayıs 2013 Perşembe 12:55

banner143
banner134

 Haziran ayında Ankara'da yapılacak olan tanıtım programına katılacak olan il birincileri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül ile tanışma fırsatı bulacaklar ve proje kapsamındaki tüm etkinliklere katılacaklar.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün himayelerinde 2009 yılından beri her yıl yürütülen projeye, 81 ilden orta öğretim kurumları 9, 10, 11, sınıf öğrencileri arasından spor veya bilim dalında, bölgesel ve ulusal dereceleri olup derslerinde de başarılı olan il birincileri katılıyor.

 

Eğitime katkı konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi arttırmak; bu konuda bireysel ve kurumsal açıdan topluma örnek olmayı hedefleyen projede, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın önemine vurgu yapılıyor. İl birincilerine Haziran ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül'ün de katılacağı bir törenle ödülleri verilecek.

 

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan yaptığı açıklamada öğrencileri İpek Çiğdem'in Nevşehir'i temsil etmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Kaplan açıklamasında şunları söyledi.

 

'' Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Hanımefendi tarafından yürütülen 81 İlden 81 Yıldız projesi kapsamında Özel Kardelen Koleji 10. sınıf öğrencilerimizden İpek Çiğdem Nevşehir'i temsil edecek. Öğrencimiz İpek Çiğdem bilindiği üzere taekwondo dalında bir çok Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa şampiyonlukları var. Ben öğrencimizi bu başarılarından dolayı bir kez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum''diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.