banner461
banner195

Nevşehirli Yazara Acıgöl’de Sevgi Seli

Osman Aytekin Acıgöl İlçesi Merkez Atatürk İlkokulunda öğrencilere söyleşide bulundu.

Nevşehirli Yazara Acıgöl’de Sevgi Seli
11 Kasım 2015 Çarşamba 19:39

banner143
banner134
 Nevşehir Derinkuyu doğumlu Gazeteci - yazar Osman Aytekin Acıgöl İlçesi Merkez Atatürk İlkokulunda öğrencilere söyleşide bulundu. İlkokul öğrencileri söyleşi sonrasında yazar Aytekin’e sevgi gösterisinde bulunarak kitap imzalatma yarışına giriştiler.

Yazar Aytekin Acıgöl Atatürk İlkokulunda düzenlenen “Okumak ve Hikâye Yazarlığı” üzerine yaptığı söyleşide, “Çocukken doğrusu ressam olabileceğimi hiç düşünmemiştim ama ressam oldum. Esas düşündüğüm gazeteci ve yazar olmaktı. Çok okuyup sürekli yazarak yazar oldum, ilgim nedeniyle de gazeteci oldum. İsterseniz sizde yazar olabilirsiniz. Yazar olmanın yolu oldukça çok kitap okumaktan geçiyor. Farklı yazarları okuyorum. Eğer sizler de okuma alışkanlığı yeterli düzeyde değilse her gün on sayfa kitap okuyarak kitap okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz. Kitap okudukça ufkunuz açılır” dedi.

Hikâye yazarlığı üzerinde de duran Aytekin çocuklara yönelik kaleme aldığı “Bahar Kokulu Ev” isimli öykü kitabında çocukların başarıya nasıl ulaştıklarını anlattığını” söyledi. Yazar Aytekin öğrencilerin başarılı olabilmeleri için ilkokul sıralarında kendilerine birer hedef koymaları gerektiği de dile getirdi.

Söyleşi sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koyuncu, yazar Aytekin’e söyleşi ve imzaladığı kitabı nedeniyle teşekkür etti.

 Yazar Osman Aytekin söyleşi sonrasında Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakırı makamında ziyaret etti. Ziyarette Derinkuyu Esnaf ve Sanatkârlar ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Sarı’da hazır bulundu. Yazar Aytekin Atatürk İlkokulunda düzenlenen söyleşi ve imza günü nedeniyle İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koyuncu’ya teşekkür etti. Kaymakam Çakır’da kitap okuma ve imza etkinliği nedeniyle yazar Aytekin’e teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.