banner461
banner195

Norm fazlası öğretmenlerin başvuruları 16 Haziran’a kadar alınacak

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilimizde norm fazlası öğretmenlerin özel eğitim okullarında görev alabilmelerine yönelik başvurularına açıklık getirdi.

Norm fazlası öğretmenlerin başvuruları 16 Haziran’a kadar alınacak
10 Haziran 2016 Cuma 14:24

banner143
banner134
Söz konusu açıklamada; “Kurumlarımızdaki öğretmen sayısının yetersizliği durumunda; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacı, norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanabilmektedir.
Bu kapsamda görevlendirilecek olan ya da ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen norm fazlası veya ücretli öğretmenlerin, özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliliklerini arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla eğitim verilmesi planlanmaktadır.
Bu eğitimi alan öğretmenler öncelikli olarak yukarıda anılan okullarda görevlendirilecekleri Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısında belirtilmektedir. Söz konusu eğitime gönüllülük ilkesi çerçevesinde, katılmak isteyen norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin 16 Haziran 2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesine (ücretli öğretmenler, nüfus cüzdanı, diploma, varsa formasyon ve son KPSS sonuç belgesi ile) başvurabilirler” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.