banner461
banner195

Öğrenci Servisleri Denetleniyor

2015- 2016 Eğitim yılı başlamadan okul servis araçları, Ürgüp Belediyesi Zabıta Trafik ekipleri tarafından tek tek denetleniyor.

Öğrenci Servisleri Denetleniyor
18 Eylül 2015 Cuma 16:47

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) 2015- 2016 Eğitim yılı başlamadan okul servis araçları, Ürgüp Belediyesi Zabıta Trafik ekipleri tarafından tek tek denetleniyor.

Öğrenci servis araçları belediye ekiplerince koltuk sayısından, emniyet kemerine, araçların dış görünüşünden camların koruma bariyerlerine kadar pek çok konuda tek tek kontrol ediliyor.

Araçların içerisinin donanımı gibi her konuyu tek tek incelediklerini ifade eden Zabıta Uğur Özyalçın, “ Okul servislerini uygunluk tespit belgesi çerçevesinde, belediye trafik zabıtası olarak bizler ve gerekirse trafik polisleri denetleyecekler.

Uygunluk belgesinde istenen, 23 maddeden oluşan talepler bulunmaktadır. Bu taleplerin mutlaka yerine getirilesi gerekiyor. Servis aracında bulunan çocuklarımızı veliler servisçilere emanet ediyorlar. Öğrencilerin kazasız bir şekilde okula gidiş ve gelişleri onların sorumluluğunuzda. Bunun için gerek belediye olarak, gerekse emniyet olarak gerekli tedbirleri alacağız. Eksik olan belgeler olursa servislere cezai işlem uygulanacak” dedi.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.