banner461
banner195

“Öğretmen Yasal Olarak Korunmalı”

Geçtiğimiz hafta içerisinde saldırıya uğrayıp, bacağından bıçaklanan ve tedavi gören İstiklal Ortaokulu Müdürü Orhan Seyfettin Çelik, kendisine yönelik yapılan saldırının öğretmenlerin ve idarecilerin karşı karşıya kaldıkları sorunları da bir kez daha gündeme taşıdığına dikkat çekiyor.

“Öğretmen Yasal Olarak Korunmalı”
21 Ocak 2015 Çarşamba 16:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz hafta içerisinde saldırıya uğrayıp, bacağından bıçaklanan ve tedavi gören İstiklal Ortaokulu Müdürü Orhan Seyfettin Çelik, kendisine yönelik yapılan saldırının öğretmenlerin ve idarecilerin karşı karşıya kaldıkları sorunları da bir kez daha gündeme taşıdığına dikkat çekiyor.

Nevşehir’de bazı okul müdürlerinin kendilerinin de okul önlerinde dolaşan gençlere müdahale etmeleri durumunda kendilerinin de bu tür saldırılara maruz kalabileceklerini belirttiklerine dikkat çeken Çelik, “İlimiz merkezinde ne yazık ki bazı okul müdürlerimizde bu durumdan oldukça tedirgin. Zira kendilerinin de benim başına gelenin kendilerinin başına da gelebileceğini ifade ediyorlar. Okul önlerinde dolaşan gençlere müdahale ettiklerinde kendilerinin de aynen benim başıma gelenin kendilerinin de başına gelebileceğinden tedirgin oluyorlar. Bu konuda eğitimcilerimiz yasal mana da korunmalı. Yani bu tür hadiselerle karışanların yanına yaptığı kar karmamalı. Bu demek değil ki camiamızda çok azda olsa öğrenciye öğretmen gelişi güzel bir şekilde davranabilsin. Ancak camianın büyük bir bölümünün veliler ve kendini bilmezler tarafından zan altında bırakılmaya müsaade edilmemeli” diyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet - 3 yıl önce
hocama aynen katılıyorum. öğretmen ve idareciler yasal olarak korunmalı.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Bukazalarda ölen öğretmenlerin hakkını kim arayacak kim koruyacak kaderleri deyip unutulacakmı onlarda ölmeyeydimi denilecek
Avatar
seda alıcı - 3 yıl önce
suç kimde milli eğitim biraz ilgilense bunlar olur mu acaba