banner461
banner195

Öğretmenlere Serbest, Öğrenciler Ne Olacak?

Milli Eğitim bakanlığının eğitimcilere getirdiği kılık kıyafet serbestisi öğrenciler için geçerli değil. Bunun çarpıcı örneklerine ilimizde de rastlamak mümkün.

Öğretmenlere Serbest, Öğrenciler Ne Olacak?
10 Ekim 2013 Perşembe 11:22

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milli Eğitim bakanlığının eğitimcilere getirdiği kılık kıyafet serbestisi öğrenciler için geçerli değil. Bunun çarpıcı örneklerine ilimizde de rastlamak mümkün.

Özellikle kılık kıyafet yönetmeliğinde yapılan değişiklikle öğretmenler yıllardır özlem duydukları bir ortama kavuşurken, öğrenciler aynı ferahlığı yaşayamıyor. Başörtüsü konusunda bazı okullarda oldukça farklı uygulamalar dikkat çekiyor.

Konuyu değerlendiren Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, eğitimcilerin kavuştuğu kılık kıyafet özgürlüğünden öğrenciler için bahsetmenin özellikle bazı okullarda mümkün olmadığını, bu durumun kendilerini de üzdüğünü dile getirdi.

Bazı okullarda idarecilerin inatla Kılık kıyafet yönetmeliğinde getirilen yeni değişimi kabullenmek istemediğini ve bu konuda ciddi sıkıntılar yaşandığını söyleyen Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “ Eğitimciler olarak kılık kıyafet yönetmeliğinde yapılan değişiklikle büyük bir rahata kavuştuk. Ancak özellikle ilimizdeki bazı okullarımızda öğrencilerimiz için aynı durumdan bahsetmek mümkün değil. Başörtüsü konusunda bazı okul idarecilerimizin gösterdiği anlaşılmaz tavrın bir an önce son bulmasını istiyoruz. Öğretmenlere getirilen bu ferahlığın öğrenciler içinde geçerli hale getirilmesini ve kılık kıyafet yönetmeliğinin bu yönde düzenlenmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TUZUNUZ KURU'DA... - 5 yıl önce
öğrencilere kılık kıyafet diyorsunuz.öğretmenlere serbest diyorsunuz.öğretmenlerin çoğu çift maaşlı.onlar kagalarına göre alırlar kıyafet çeşit çeşit giyerler.peki öğrencileri velilerinin çoğu alt tabaka gariban insanlar.öğrencilere serbets kıyafet uygulaması gelirse vatandaş ne yapsın.öğrenciler diyecek çeşit çeşit kıyafetim olsun.kim verecek o çeşit çeşit kıyafetlerin parasını..yoksa eğitim bir sen olarak sizmi karşılayacaksınız.bırakında bu memlekette daha düzgün kalite bir eğitim vermek için neler yaparız onların peşine düşünün..memlekette eğitim seviyesi yükseltmeye çalışın lütfen
Avatar
faruk - 5 yıl önce
Burada bahsedilen başörtüsü serbestligidir okul Kıyafeti serbestliği değil