banner461

Ortahisar Fatih Ortaokulundan Çok Büyük Bir Başarı Daha.

Toplamda 28 farklı ülkenin geleneksel gösterilerini sergilemek için buluştuğu "Joy of Europa" (Avrupa'nın Neşesi) Festivali, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 2-5 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

banner503
Ortahisar Fatih Ortaokulundan Çok Büyük Bir Başarı Daha.
07 Ekim 2016 Cuma 10:26

banner143
banner134
Toplamda 28 farklı ülkenin geleneksel gösterilerini sergilemek için buluştuğu "Joy of Europa" (Avrupa'nın Neşesi) Festivali, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 2-5 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi. Festival dünyanın birçok ülkesinde canlı yayınlandı.

Ortahisar Fatih Ortaokulu da bu uluslararası festivalde 8 öğrenci ve 2 öğretmenle ülkemizi ve ilimizi gururla temsil etti ve devlet televizyonunda canlı yayın konuğu oldu.

Bu etkinlik çerçevesinde folklorik gösterilerin yanı sıra öğretmen ve öğrencilerimiz Sırbistan ve Macaristan kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular. 

Ayrıca Sırbistan programı sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayında Cumhurbaşkanı Tomislav NİKOLİĆ'i ziyaret ederek kendisine Kapadokya ve Ülkemiz adına hediyemizi Ortahisar Fatih Ortaokulu Müdürü Sn. Mustafa ATEŞ  takdim ettiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.