banner461
banner195

Oryantiring Şampiyonu Lara Koleji Oldu

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Oryantiring Yarışması’nda Özel Lara Koleji öğrencileri kızlarda il birincisi olurken, küçük erkeklerde Nevşehir ikincisi, yıldız erkeklerde ise yine Nevşehir ikincisi olarak üç kupayla büyük bir başarı elde etti.

Oryantiring Şampiyonu Lara Koleji Oldu
29 Nisan 2014 Salı 10:17

banner143
banner134

 Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Oryantiring Yarışması’nda Özel Lara Koleji öğrencileri kızlarda il birincisi olurken, küçük erkeklerde Nevşehir ikincisi, yıldız erkeklerde ise yine  Nevşehir ikincisi olarak üç kupayla büyük bir başarı elde etti.Başarılı öğrenciler madalyalarını  ve kupalarını alıp okula dönmenin mutluluğunu yaşadılar. Lara koleji son zamanlarda gerek yerel gerek ulusal yarışmalarda aldığı madalyalarla adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

 Okul Müdürü Ulaş İnönü beden eğitimi öğretmenleri EyyüpBağatır ve Mustafa Danışmaz’ıbu başarılarından dolayı tebrik etti. İnönü “ Bu yıl katıldığımız tüm organizasyonlardan kupa ve madalyalarla dönüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Matematik olimpiyatlarında Türkiye dördüncülüğünü elde etmiştik. Spor müsabakalarında da alınan kupa ve madalyalar bizleri mutlu ediyor. Koşarken satranç oynama olarak değerlendirilen oryantiring, bu sporu yapanların hem kaslarını hem de zekasını geliştiriyor. Bu sporda öğrencilerimizin başarılı olması bizi mutlu etti. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi  tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.