banner461
banner195

ÖSYM’ye Başvuruda Bulunuldu

Eğitim-Bir-Sen olarak, bağımsız anaokulu öğretmenleri, mesleki eğitim merkezi öğretmenleri ve halk eğitim merkezi öğretmenlerine ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda tekrar sınav görevi verilmesi için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına başvuruda bulundu.

ÖSYM’ye Başvuruda Bulunuldu
20 Şubat 2016 Cumartesi 13:14

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen olarak, bağımsız anaokulu öğretmenleri, mesleki eğitim merkezi öğretmenleri ve halk eğitim merkezi öğretmenlerine ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda tekrar sınav görevi verilmesi için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına başvuruda bulundu.

Konuya ilişkin Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “ÖSYM Başkanlığı’nca sınav görevlendirme sisteminde yapılan güncelleme sonrasında, bağımsız anaokulu öğretmenleri, mesleki eğitim merkezi öğretmenleri ve halk eğitim merkezi öğretmenlerinin sınav görevi verilenler arasından çıkarıldığı görülmüş; bu hususta resmi bir açıklama yapılmadığı için, bu durumun Başkanlığın yetkili organlarınca alınan bir karar mı, idari bir tasarruf niteliğinde mi, sehven mi olduğu hususlarında açık ve net bir bilgiye ulaşılamamıştır. Üyelerimize, ÖSYM il temsilcilikleriyle yaptıkları görüşmelerde, “ÖSYM, sınavlarda görev alan görevlileri belirleme yetki ve takdirine sahiptir” cevabının verildiği sendikamıza iletilmiştir. Bağımsız anaokulu öğretmenleri, mesleki eğitim merkezi öğretmenleri ve halk eğitim merkezi öğretmenlerine sınav görevi verilmemesinin hiçbir hukuki ve fiili gerekçesi olamaz. Adı geçen öğretmenlerimizin kadrolarının bulundukları kurumlarda ÖSYM Başkanlığı’nca sınav görevi gerçekleştirilmese de söz konusu öğretmenler, gerek kurumlarında kendi asli görevlerinin bir parçası olarak sınav gözetim görevini fiilen yürütmekte oldukları gibi kurumlarında veya başka eğitim kurumlarında Millî Eğitim Bakanlığı’nca gerçekleştirilen merkezi sınavlarda sınav gözetim ve denetim görevlerinde yer almaktadırlar. Bu kadar tecrübe ve bilgi birikimine sahip kamu görevlilerine, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda görev verilmemesi kamu hizmetinin etkin ve verimli yürütülmesi adına hatalı bir uygulamadır. Bu nedenle, anılan öğretmenlere, ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavlarda tekrar sınav görevi verilmesi konusunda gereğinin yapılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.