banner461
banner195

Özdem’in “Yaşanmış Nevşehir Hikayeleri” ve “Anne N’olur Artık Ağlama” adlı kitapları çıktı

Araştırmacı, gazeteci, yazar Oğuz Özdem’in “Yaşanmış Nevşehir Hikayeleri” ve “Anne N’olur Artık Ağlama” adlı yeni kitapları yayımlandı.

Özdem’in “Yaşanmış Nevşehir Hikayeleri” ve “Anne N’olur Artık Ağlama” adlı kitapları çıktı
08 Nisan 2017 Cumartesi 15:54

banner143
banner134
Nevşehir’in bilinmeyen tarihine ışık tutarak, gelecek nesillere aktaracak nitelikteki kitap Nevşehir Valiliği, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti ortaklığında hazırlandı.
Kentin kültür envanterine giren başlıca eserler arasında yerini alan Yaşanmış Nevşehir Hikayeleri, Özdem’in kaleme aldığı sekizinci kitap olarak okuyucuyla buluşuyor.
14 yıl devlet 11 yıl özel dershanelerde Türkçe öğretmenliğinin yanı sıra yerel televizyonlarda yöneticilik ve program yapımcılığı görevinde bulunan Özdem, çeşitli gazete ve mecmualarda da makale yazarlığı yaptı.
1999 yılından beri Kapadokya coğrafyasının önemli bir olgusu olan Karamanlı Ortodokslar üzerine araştırmalar yapan Özdem, Karamanlıca diliyle yazılmış olan birçok eseri de Türkçeye çevirdi.
Özdem, 1996 yılında Şiirlerin Adı Yok, Biz Vatanımıza Hasret Öldük Yavrularım, 1913 Nevşehir Salnamesi, Nevşehir Mektepleri, Dört Hikaye, Anılarda Nevşehir, Anne N’olur Artık Ağlama adlı eserlerini okuyucularına sundu.
Özdem’in Nevşehir’de yaşanmış hikayeleri kaleme aldığı son kitabı olan Yaşanmış Nevşehir Hikayeleri, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden temin edilebilir. Anne N’olur Artık Ağlama kitabı ise seçkin kitapçılar ve sanal kitap platformlarından temin edilebilir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.