banner461
banner195

Özel Altınyıldız Koleji Rekora Koşuyor

Nevşehir’de hizmete açıldığı günden bu yana elde ettiği başarılarla ilimizin en önemli özel eğitim kurumu olmayı başaran Özel Altınyıldız Kolejinde öğrenci kayıtları sürüyor. Kayıtların tamamlanmasıyla birlikte Kolejin öğrenci sayısı yeni bir rekora daha imza atacak.

 Özel Altınyıldız Koleji Rekora Koşuyor
02 Eylül 2014 Salı 20:21

banner143
banner134

 Özel Altınyıldız Koleji Rekora Koşuyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de hizmete açıldığı günden bu yana elde ettiği başarılarla ilimizin en önemli özel eğitim kurumu olmayı başaran Özel Altınyıldız Kolejinde öğrenci kayıtları sürüyor. Kayıtların tamamlanmasıyla birlikte Kolejin öğrenci sayısı yeni bir rekora daha imza atacak.

Ana Sınıfı, İlkokul, Orta Okul, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Meslek Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) ve Anadolu Öğretmen Lisesi ile İlimizin özel eğitim uygarlığı Özel Altınyıldız Kolejinde kayıtların büyük bir bölümü tamamlanmış durumda.

Özel Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, kayıtların tamamlanması ile birlikte Altınyıldız Kolejinin öğrenci sayısının bin 500’e ulaşacağına dikkat çekti.

Ana Sınıflarında 80 kontenjanın büyük bir bölümünün dolduğunu kaydeden Özel Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, 1. Sınıflarda % 98, İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıflarda ise kontenjanların birkaç kişilik boşluk kaldığını söyledi. 7 ve 8. Sınıfların kontenjanlarının dolduğunu belirten İğdeci, 5 ve 6. Sınıflarda kontenjanların nakillerle birlikte dolacağını ifade etti.

Kontenjanları İle Bölgenin En Büyük Okulu…

Özel Altınyıldız Koleji İlk, Orta ve Lise kontenjanları ile bölgenin en büyük okulu durumunda.

60 dönümlük fiziki oturumu, 2 bin öğrenci kapasitesi ile Nevşehir’in Özel Eğitim Uygarlığı Altınyıldız Kolejinde 2014-2015 Eğitim Öğretim dönemi kayıtlarının tamamlanması ile birlikte öğrenci sayısı itibariyle de Kolej yine Nevşehir’in en büyük eğitim kurumu olmaya devam edecek.

Şu an itibariyle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi(Sağlık Meslek Lisesi) Program ilavesi izni alan tek okul durumunda bulunan Özel Altınyıldız Koleji, 70 dolayındaki kontenjana kayıt almaya devam ediyor.

100 dolayındaki kadrolu öğretmeni ve 160 Kişilik kadroya sahip bulunan Özel Altınyıldız Koleji fiziki yapısıyla, öğrenci sayısı ile, elde edilen Uluslar arası, ulusal, bölgesel ve Yerel başarılarıyla Nevşehir’in yine 1 Numarası olmaya devam edecek.

2014-2015 Eğitim Döneminde Yepyeni Başarılara Yelken Açılıyor…

İlimiz eğitim öğretimine çok büyük katkı sağlayan Özel Altınyıldız Koleji yeni eğitim öğretim dönemi ile bir yandan ilimizin yine en büyük eğitim kurumu olma özelliğini korurken diğer yandan da yepyeni başarıları ilmimize kazandırmanın heyecanını daha şimdiden yaşamaya başladı.

İlimize eğitim alanında sayısız başarılar kazandıran Özel Altınyıldız Koleji geçtiğimiz yıllarda hatırlanacağı üzere Türkiye’nin En Güzel Okul Kampusu ödülünü Nevşehir’e kazandırmıştı.

Toplam Kalite Yönetimi Ödülü, Avrupa Dil Ödülü, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul, TÜBİTAK, UNESCO, TEOG ve Üniversite Sınavlarında Türkiye derecelerini ilimize kazandıran Özel Altınyıldız Koleji yeni eğitim öğretim döneminde bu başarılara yenilerini eklemeye hazırlanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.