banner461
banner195

Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Sağlık Eğitim Bilgilendirme Seminerleri Başladı

Nevşehir Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Eğitimi Bilgilendirme Seminerleri geniş bir katılımla yapıldı.

08 Ekim 2015 Perşembe 17:24

banner143
Özel  Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  Sağlık Eğitim Bilgilendirme Seminerleri Başladı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Nevşehir Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Eğitimi Bilgilendirme Seminerleri geniş bir katılımla yapıldı.

 

            Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Türkan YAVUZ; Ekim ayı Meme  Kanseri farkındalık ayı olması nedeni ile toplumda farkındalığın  sağlanması ve toplumsal bilincinin geliştirilmesi için sağlık eğitim hizmetlerinin aktif şekilde hayatımızda yer alması gerektiğini belirtti.

 

            Kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında  kendi kendine meme muayenesi, fiziksel aktivite,  erken tanı ve teşhisin önemi konularında  okulumuz öğrenci ve öğretmenlerine  konferans salonunda  Hemşirelik alan öğretmenleri Fatma TUZDELENER ve Nur TÜRKDURMAZ  tarafından seminer verildi.

 

           Seminer sonrası bilgilendirme broşürlerini öğrencilerimiz aile ve çevrelerindeki bireylere ulaştırarak, eğitim  ve bilgilendirmeler ile  toplumsal duyarlığın sürdürülmesine katkı sağladılar.

 

Ayda 1 kez sadece 10 dakika Sağlığınız parmaklarınızın ucunda sloganı ile Meme Kanserinden korunmada farkındalığı artırarak mutlu ,huzur dolu , sağlıklı yarınlarda yaşamak dilek ve temennisinde bulundular


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.