banner461
banner195

Özel Anadolu Liseleri Arasından Tıp Fakültesi Kazandıran Tek Özel Okul Özel Kardelen Anadolu Lisesi

Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi Nevşehir'de iki yıl üst üste Tıp Fakültesi kazandıran tek Özel Anadolu Lisesi olmaya devam ediyor.

Özel Anadolu Liseleri Arasından Tıp Fakültesi Kazandıran Tek Özel Okul Özel Kardelen Anadolu Lisesi
05 Ağustos 2014 Salı 15:21

banner143
banner134

 ÖZEL ANADOLU LİSELERİ ARASINDAN TIP FAKÜLTESİ KAZANDIRAN TEK ÖZEL OKUL ÖZEL KARDELEN ANADOLU LİSESİ

Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi Nevşehir'de iki yıl üst üste Tıp Fakültesi kazandıran tek Özel Anadolu Lisesi olmaya devam ediyor.

Nevşehir'in Örnek Okulu Özel Kardelen Koleji gerek Anadolu Lisesi olarak gerekse de Fen Lisesi olarak Nevşehir'de başarılı sonuçlar almaya ve öğrencilerini Türkiye'nin en seçkin üniversitelerini kazandırmaya devam ediyor. Özel Kardelen Anadolu Lisesi geçtiğimiz yıl iki öğrencisini Tıp Fakültesini kazandırmasının ardından bu yıl da iki öğrencisini Tıp Fakültesi kazandırarak Nevşehir'de Özel Okullar arasında Tıp Fakültesi kazandıran Tek Özel Anadolu Lisesi olma geleneğini bu yılda devam ettirmeyi başardı. Özel Kardelen Anadolu Lisesi öğrencilerin den Ezgi Yağmurlu Konya Meram Tıp Fakültesini kazanırken, Sevim Burcu Demirkol ise Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan Özel Anadolu Liseleri arasında Tıp Fakültesi kazandıran tek okul Özel Kardelen Koleji olmasından dolayı son derece mutluyuz diye konuştu. Kaplan, '' Özel Kardelen Anadolu Lisesi olarak geçtiğimiz yıl bir öğrencimiz Tıp Fakültesinin kazanırken bu yılda Özel Kardelen Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Ezgi Yağmurlu ve Sevim Burcu Demirkol isimli öğrencilerimiz Tıp Fakültesini kazanmışlardır. Nevşehir'de ÖZEL OKULLAR ARASINDA SADECE TIP FAKÜLTESİ KAZANDIRAN OKUL ÖZEL KARDELEN ANADOLU LİSESİ olmaya devam etmiştir. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve öğrenci velilerimizi tebrik ediyorum''diye konuştu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
anadolu - 4 yıl önce
anadolu öğretmen lisesi nakil öğrencisi olduğunu da belirtin
Avatar
Tebrikler - 4 yıl önce
gerçekten çok başarılı bir kurum olduğunuzu her geçen yıl daha da net gösteriyorsunuz.anadolu lisesini para kazanma aracı olarak gören,barajı dahi geçemeyen okullar utansın bu başarıyı görüp.nevşehir sizinle gurur duyuyor tebrikler...