banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Ana Sınıfı Öğrencilerinden Muhteşem Anneler Günü Programı

Özel Kardelen Koleji Ana Okulu öğrencileri tarafından 12 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Dedeman Otelde program düzenlendi.

Özel Kardelen Koleji Ana Sınıfı Öğrencilerinden Muhteşem Anneler Günü Programı
13 Mayıs 2013 Pazartesi 13:46

banner143
banner134

 Dedeman Otelde düzenlenen ‘’Anneler Günü’’ programına Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

Özel Kardelen Koleji Ana Okulu öğrencileri tarafından Dedeman Otelde düzenlenen ‘’Anneler Günü’’ programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Program Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

 

Saygılı burada yaptığı konuşmada, ‘’ Özel Kardelen Koleji ana sınıfları tarafından hazırlanan Anneler Günü programına hoş geldiniz. Doğdukları ilk günden bugüne kadar hayatınızın anlamı olan, yarınlarımızı onların üzerine inşa ettiğimiz çocuklarımız eğitimin ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitimi ile eğitim-öğretimin temelini atmış bulunmaktadırlar. Anaokulu eğitimi çocuklarımızın bugüne kadar alışık olduklarının çok dışında kendi yeti ve yeteneklerini fark edebilecekleri, davranışlarından kendilerinin mesul olacakları hayat deneyimlerinin toplamıdır. Anaokulu eğitimi belki de bundan dolayı eğitimin en önemli basamağını oluşturmaktadır. Eğer çocuk anaokulu eğitimi içerisinde okulunu ve öğretmenini sevme duygusunu tatmış, başarının hazzını almış, kendine ve çevresine zarar vermemeyi öğrenmiş, öğrenmenin güzelliğini keşfetmiş ise daha sonraki eğitim hayatı sağlam temellere oturmuş demektir. Öğrencilerimizin bizim ve ülkemizin geleceği olduğunu ve o geleceği bizim şekillendiriyor olduğumuzu bilmek bize gurur veren bir sorumluluk hissi yaşatmaktadır’’dedi.

 

Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı’nın konuşmasının ardından ise Müzik öğretmeni Müjgan Özsoy eşliğinde minik öğrenciler anneleri için oluşturmuş oldukları koro ile hep birlikte annelerine en güzel şarkılarını söylediler. Minik öğrenciler anneler için söylemiş oldukları şarkılardan sonra ise ailelerine eşli dans gösterisinde bulundular. Özel Kardelen Koleji anaokulu öğrencileri tarafından programa katılan ailelerine hazırlamış oldukları vals dansı, Kappakapana dansı,samba dansı, animasyon dansları, hint danslarını büyük bir coşku içinde sundular. Öğrencilerin hazırlamış oldukları dansları ise öğrenci velileri uzun süre ayakta alkışladılar.

 

Ana sınıfı öğrencileri programda ana sınıfı bitirmenin ve 1. sınıfa merhaba demenin sevincini kep atma töreni ile taçlandırdılar.

 

Kardelen Koleji ana sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan program yaş pasta kesimi ve öğrencilerin anneleri ile hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.