banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Anaokulu Öğrencilerinden Elişi Sergisi

Nevşehir’ in eğitimdeki öncü okulu Özel Kardelen Koleji, anaokulu öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel çalışmaları Nevşehir halkı ile buluşturuyor.

Özel Kardelen Koleji Anaokulu Öğrencilerinden Elişi Sergisi
29 Aralık 2014 Pazartesi 13:11

banner143
banner134

Özel Kardelen Koleji anaokulu öğrencileri yaptıkları çalışmalarla yoğun ilgi gördü. Minik Kardelenlerin hazırladığı boyama, kesme ve yapıştırma gibi el işi ürünlerinin yer aldığı sergiye ilişkin açıklama yapan Özel Kardelen Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Elvan Eser: "Öğrencilerimizin bu denli güzel çalışmalar yapması ve bizlerin bu çalışmaları burada Nevşehir halkıyla buluşturmamız mutluluk verici. Cumartesi günü başlayan sergimiz bu akşam son bulacak.  Aktivite alanlarını da içinde bulunduran okulumuz sevgi dolu bir ortamda eğitimli personeller ile kaliteli hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş seçkin bir kurumdur. Bugün burada çocuklarımızın bir dönem boyunca eğlenerek ve öğrenerek ortaya koyduğu faaliyetlerden örnekler sergiliyoruz. Bize burada bu imkânı veren Forum Kapadokya Yetkili Müdürü Aykut Bolat' a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu güzel çalışmaların ortaya çıkmasında emekleri geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve okul yöneticilerimizi kutluyorum." dedi.

Özel Kardelen Koleji Anaokulu Zümre Başkanı Hatice Şengül, el işi aktivitelerinin çocuklara sağladığı yararlara ilişkin şöyle konuştu: "Okul öncesi dönem, çocukların el becerilerinin gelişiminde oldukça önemli bir süreçtir. Çocukların bu dönemde yaptıkları aktiviteler, okul döneminde yapılan yazı yazma, kesme ve kullanılan diğer araçlar için bir temel oluşturur. Ayrıca zekâ gelişimine katkısı yadsınamaz."dedi. 


Sergiyi ziyaret eden çocukların yüzlerinin boyanması ve çekilen hatıra fotoğrafları neşeli anlar yaşattı. Bu akşam son bulacak olan etkinlik, Forum Kapadokya sergi alanında halen devam etmektedir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.