banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrencileri Büyük Bir Coşkuyla Hıdırellezi Kutladı

Özel Kardelen Koleji, bir dizi etkinlikle Hıdırellez Bayramı’nı okul bahçesinde öğrencileriyle birlikte doyasıya kutladı.

Özel Kardelen Koleji Öğrencileri Büyük Bir Coşkuyla Hıdırellezi Kutladı
06 Mayıs 2015 Çarşamba 12:00

banner143
Özel Kardelen Koleji Öğrencileri Büyük Bir Coşkuyla Hıdırellezi Kutladı
İlgili Galeriye Git
banner134
Özel Kardelen Koleji, bir dizi etkinlikle Hıdırellez Bayramı’nı okul bahçesinde öğrencileriyle birlikte doyasıya kutladı.

Türk dünyasının pek çok yerinde kutlanan mevsimlik bayramlarımızdan biri olan Hıdırellez, kış mevsiminin sona erip yaz mevsiminin başlangıcını müjdeler. Özel Kardelen Koleji de bu anlamlı günü bir dizi ritüelle kutladı.

Özel Kardelen Koleji anaokulu öğrencileri su dolu havuza balonlar atarak dileklerini tutarken birinci sınıf öğrencileri ise baharın gelişini temsilen özel boyalarla ellerini boyayarak el baskısı yaptı. İkinci sınıf öğrencileri de baharın ülkemize ve dünyaya bereket getirmesi dileğiyle toprağa buğday saçtı. Üçüncü sınıf öğrencileri ise yeni yılın bol kazançlı geçmesini dileyerek ağaçlara para astılar. Özel Kardelen Koleji dördüncü sınıf öğrencileri ise ağaçlara nazar boncukları asarak Hıdırellez Bayramı’nı doyasıya kutladılar.

Günün sonunda ise dünya barışı için anaokulundan liseye kadar olan tüm birimlerden birer öğrenci seçilerek gökyüzüne güvercin bırakıldı. Ardından da yılın son tahıllarının değerlendirilip yeni mahsulden önce tüketilmesi için halkın yaptığı bir tür yemek olan "hedik" ikram edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
objektif - 3 yıl önce
kardelen bundan böyle ne kadar farklı ve çağdaş bir okul olduğunu gösterdi biz türk gelenek ve göreneklerine sahip çıktığımız sürece evel allah kimse bizi yıkamaz teşekürler kardelen ve bunu akıl eden insanlara
Avatar
samimi - 3 yıl önce
bugüne kadar kimse tarafından kutlanmayan bereket bayramını akıl eden kardelen ailesine teşekürler sağolun var olun
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
çocuklarımızı böyle mutlu ve huzurlu görmek ne güzel bereket ve boluk demektir teşekürler kardelen ailesine ve bunu akıl eden insanlara bu okulda ilk böyle güzel bir hıdırılez kutlanıyor
Avatar
EĞİTİMCİ - 3 yıl önce
bi̇r eği̇ti̇mci̇ olarak kardelen koleji̇ni̇n düzenlemi̇ş olduğu hidirlez etki̇nli̇kleri̇nden dolayi çok mutlu oldum.emeği̇ geçen arkaşlara sevgi̇leri̇mi̇ sunarim.teşekkürler kardelen koleji̇
Avatar
çılgın - 3 yıl önce
emeğinize ve ellerinize sağlık çok güzel bir şenlik olmuş.
Avatar
fanatik - 3 yıl önce
bolluk ve bereket bayramı olan hıdırellez önce çocuklarımıza daha sonra ilimize hayırlara vesile olsun.
Avatar
VELİ - 3 yıl önce
bi̇r öğrenci̇ veli̇si̇ olarak çocuklarimizin bu kadar mutlu olduklarini görmek beni̇ çok mutlu etti̇ kardelen kolejine bu etki̇nli̇ği̇nden dolayi teşekkür eder emeği̇ geçen arkaşlara şahsim ve di̇ğer veli̇ler adina şükranlarimi sunar di̇ğer okullara örnek olmasini temmeni̇ ederi̇m.
Avatar
çarşı - 3 yıl önce
gerçekten çok güzel bir etkinlik olmuş hem eğlendirmiş siniz hem öğretmiş siniz etkinliklerinizin devamı dilerim emeği geçen herkese teşekkürler.