banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrencilerine Trafik Konulu Konferans Verildi

Özel Kardelen İlkokulu 2. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan konferansta minikler hem eğlendi hem de trafik kuralları ve yol güvenliği kuralları hakkında bilgi aldılar.

Özel Kardelen Koleji Öğrencilerine Trafik Konulu Konferans Verildi
20 Kasım 2015 Cuma 12:06

banner143
banner134
 Karayolları Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Ankara merkez başkanı İhsan MEMİŞ ile Nevşehir temsilcisi Şahin GÜNEŞ ve trafik uzmanı ve eğitimcisi Kaya BAŞÇUHADAR tarafından verilen konferansta öğrenciler hem eğlendi hem de yetkililer tarafından sorulan sorulara yanıtlar vererek öğrendiler. Her bir öğrenciye konferans sonunda trafik işaretlerinin yer aldığı bir boyama kağıdı ve "Trafik Eğitim Kimlik Kartı" dağıtıldı.

   Yetkililerden alınan bilgilere göre dernek; 42 ilde şube temsilciliğine 18 ilde de şubeye sahip. Valilik onaylı olarak okullarda seminerler veren yetkililer 2. sınıf öğrencilerine; 4 adet  trafik kurallarını anlatan ve zevkle seyir edilen film, bunlara dair soru ve cevaplar , filmleri destekleyen slayt sunumu, soru ve cevaplar, bunları destekleyen A3 boyutunda trafik işaretlerinin sorulması şeklinde eğitimlerini tamamlıyorlar. 4. sınıf öğrencilerine ise; 5  adet 4 trafik kurallarını anlatan ve zevkle seyir edilen film ,bunlara dair soru ve cevaplar ,filmleri destekleyen slayt sunumu, soru ve cevaplar, bunları destekleyen A3 boyutunda trafik işaretlerinin sorulması ve daha sonra  öğrencilere (A) ve (B) gurubu olarak hazırlanmış 15 adet TRAFİK KÜLTÜRÜ sorularının sorulması ve daha sonra her iki guruptan 3er öğrencinin sahneye alınarak aynı soruların bilgi yarışmalarının yapılması ve öğrencilere hediyeler verilmesi şeklinde eğitim vermektedirler. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.