banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrencilerine UMKE' den Konferans

Özel Kardelen Koleji öğrencilerine "Deprem" konferansı verildi ve küçüklere UMKE ekiplerinin yaptığı acil müdahale teknikleri anlatıldı.

Özel Kardelen Koleji Öğrencilerine UMKE' den Konferans
10 Mart 2015 Salı 10:21

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji öğrencilerine "Deprem" konferansı verildi ve küçüklere UMKE ekiplerinin yaptığı acil müdahale teknikleri anlatıldı.

Özel Kardelen Koleji 2. , 3. ve 4. sınıf öğrencilerine UMKE ekipleri tarafından deprem esnasında ve sonrasında yapmaları gerekenler hakkında bilgiler verildi. Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri)’nin hazırladıkları slayt gösterisi ve videolar eşliğinde verdikleri seminer öğrenciler tarafından dikkatle dinlendi. Daha sonra okul bahçesine yerleştirilen UMKE araçları öğrencilere tanıtıldı. Eğitimin ardından bir açıklama yapan Özel Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Özgül Saygılı; bu tür eğitimlerin özellikle bu yaştaki çocukların alması gerektiğini belirterek, " Çocuklarımız UMKE ekiplerinin verdiği bu güzel eğitimle depren konusunda artık daha bilinçli olacaklar, böyle bir durumla karşılaştıklarında ne yapabilecekleri hakkında artık bilgi sahibi oldular" dedi.

"Hedefimiz çocuklar üzerinden ailelere ulaşmak"

Nevşehir İl Afet Birim Sorumlusu Aygen Taşpınar yaptığı konuşmada; afet durumlarında ne yapılması gerektiği konularında bilgiler verildiğini ifade ederek, " çocuklar ailenin içinde etkili bir yönlendirmeye sahiptirler. Hedefimiz çocuklar üzerinden ailelere ulaşmak ve bu amaçla toplumun bütününe hitap edebilmektir" dedi.“Hedefimiz çocuklar üzerinden ailelere ulaşmak”Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet şimşek - 3 yıl önce
kardelen kolejinin çocuklara yönelik öğretici çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.
Avatar
Hakan İşeri - 3 yıl önce
deprem bilinci küçük yaşta öğrenilir. unutmayalım ki deprem değil binalar öldürür. kardelen koleji ekibini böyle bir çalışma için tebrik ediyoruz.