banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrencileri'nin “Çekirdek Bankası“

Özel Kardelen Koleji öğrencilerinin "Bu Benim Eserim" projesi kapsamında hazırladıkları "Çekirdek Bankası" çalışması ilgiyle karşılandı.

Özel Kardelen Koleji Öğrencileri'nin “Çekirdek Bankası“
13 Ocak 2015 Salı 16:51

banner143
banner134
 Özel Kardelen Koleji öğrencilerinin "Bu Benim Eserim" projesi kapsamında hazırladıkları "Çekirdek Bankası"  çalışması ilgiyle karşılandı.

Bir geri dönüşüm projesi olarak ortaya çıkan "Çekirdek Bankası" isimli çalışma meyve çekirdeklerinin atılmamasını, tarıma ve çiftçiye destek amaçlı kullanılabilir hâle getirilmesini kapsıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Özel Kardelen Koleji Fen Bilgisi öğretmeni Merve Nur Karaca; "Çekirdek Bankası” projesi bir geri dönüşüm projesidir. Nasıl ki "mavi kapak" projesi veya "her atık çöp değildir" projesi birer geri dönüşüm ve doğaya katkı çalışmalarıdır, bizim de amacımız; "çekirdek bankası" projesiyle çiftçinin ve doğanın yanında olmak, her gün farkında olmaksızın attığımız onlarca çekirdeğin tekrar faydalı hâle getirilebilmesine katkı sağlamaktır." dedi.

Karaca, proje sonunda okulda toplanan çekirdeklerin Nevşehir İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne bağışlanacağını da sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
harika - 3 yıl önce
kardelen kolejini ve bu basarıyı gercekleştiren öğrencileri tebrik ediyorum.