banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji’nde Konferanslar Devam Ediyor

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi Bölge Temsilcisi Mevlüt Sezer ve NTV Doğru Tercih Programı yapımcı sunucusu Sadık Gültekin tarafından Özel Kardelen Koleji öğrencilerine "Sınav Kaygısı ve Verimli Ders Çalışma" konulu konferansı verdi.

Özel Kardelen Koleji’nde Konferanslar Devam Ediyor
30 Mart 2015 Pazartesi 13:03

banner143
Özel Kardelen Koleji’nde Konferanslar Devam Ediyor
İlgili Galeriye Git
banner134
 Üniversiteye hazırlık konusunda yapmış olduğu çalışmalarla bilinen eğitimci-yazar Sadık Gültekin, Özel Kardelen Koleji 11 ve 12. sınıf öğrencilerine verdiği konferansta öğrencilere; başarmanın çalışmaktan geçtiğinin anlatarak bahane üretenlerin başarılı olamayacaklarını, başarmak için çalışmak gerektiğini söyledi.  İnanarak çalışanların nasıl başarılı olduğunu ve çok daha zor şartlara sahip olmalarına rağmen insanların gönülden inanarak çalıştıkları için çok daha iyi yerleri kazandığını aktardı. Bu öğrencilerden örnekler veren Gültekin, Avustralya`da 1982 yılında dünyaya gelen ve doğuştan kolları ve bacakları olmayan Sırp asıllı Nick Vujicic’in başarılarını anlattı ve yaşamından görüntüler sundu.

Öncelikle başarmaya inanmak ve karar vermek gerektiğini kaydeden Gültekin, Türkiye’den de Yüksekova ilçesi Adaklı köyü Cilo Dağı Hacı Tepe mevkiinde koyun çobancılığı yaparken Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi`ni kazanan İrfan Töreci’ nin başarı öyküsünü anlattı. Ayrıca Şeker hastası annesine bakmak zorunda kalan Menekşe Okyay ve çöpçülükten üniversiteye uzanan iki yakın arkadaş, Recep ve Hamza’nın sokakta topladıkları kağıtların arasından buldukları testlerle çalışarak geleceklerini kazandıkları üniversite yolculuklarından bahsetti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.