banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji'nde Yapılan Seviye Tespit Sınavı'na Nevşehir Halkından Yoğun İlgi

Özel Kardelen Koleji'nde Yapılan Seviye Tespit Sınavı'na Nevşehir Halkından Yoğun İlgi

Özel Kardelen Koleji'nde Yapılan Seviye Tespit Sınavı'na Nevşehir Halkından Yoğun İlgi
06 Nisan 2015 Pazartesi 09:29

banner143
banner134
 Hafta sonunda Özel Kardelen Koleji'nde sınav heyecanı yaşandı. Seviye belirleme sınavına ilgi büyüktü. Binlerce öğrenci soruları çözerken veliler heyecanla sınavın bitiş saatini bekledi.

4 Nisan Cumartesi günü 4. sınıflara yapılan sınavın ardından 5 Nisan Pazar günü de 5,6 ve 7. sınıflara seviye tespit sınavı yapıldı. Büyük ilgi gören sınava; Nevşehir’in köy, belde ilçe ve il merkezinden yüksek katılım gerçekleşti. Sınavdan 30 dk önce kontrolden geçen ve yerlerini alan öğrenciler, sınav boyunca Özel Kardelen Koleji’ne girişte avantaj elde edebilmek için ter döktü. Öğrencilerin sınav yaptığı saatlerde okul yönetimi tarafından velilere okul bahçesinde çay, kahve, meyve, pasta ve poğaça ikram edildi.

Özel Kardelen Koleji İlköğretim Okul Müdürü Özgül Saygılı, seviye tespit sınavına gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirterek; "Müracaatların yoğunluğu ve okulumuza gösterilen ilgi bizleri mutlu ettiği kadar sorumluluklarımızın daha da büyüdüğünü gösteriyor. Bizler Özel Kardelen Koleji olarak gerçekleştirdiğimiz bu sınavla, öğrencilerimize yeni imkânlar ve fırsatlar sunuyoruz. Okulumuz 21 yıldır hizmet verdiği Nevşehir'de eğitim-öğretim kalitesiyle, fiziki ve sosyal imkânlarıyla adından sürekli söz ettirmeyi ve Nevşehir halkının takdirini kazanmayı başarmış bir okuldur. Yakalanan sportif başarılar ve sınavlarda elde edilen Nevşehir ve Türkiye dereceleri bunun en güzel ispatıdır. Sınavımıza yoğun katılım gösteren öğrencilere, çocuklarına destek veren veli, öğretmen ve okul idarecilerine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.