banner461
banner195

Özel Kardelen Kolejinden Bir İlk Daha…

Özel Kardelen Koleji Anaokulu öğrencilerine yönelik olgunluk testi yapıldı. Erciyes Üniversitesi’nden gelen uzmanlar tarafından yapılan olgunluk testi 60 ay ve üzeri öğrencilere uygulandı.

Özel Kardelen Kolejinden Bir İlk Daha…
11 Nisan 2013 Perşembe 12:37

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada Özel Kardelen Koleji Anaokulu öğrencilerine yönelik yapılan olgunluk testinin 60 ay ve üzeri öğrencilere uygulandığını kaydetti. Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

 

Özel Kardelen Koleji olarak yapmış olduğumuz olgunluk testi sonucunda öğrencilerimizin ilkokul 1. Sınıfa hazır olup olmadığını anlamış oluyoruz. Okulumuzda yapılan bu test alanında uzman hocalarımız tarafından yapılmaktadır.

Okulumuzda uygulanan bu testte çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir. Okula hazırlanırken olması gereken fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirmekte kullanılır. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; Kelime Anlama, Cümleler, Genel Bilgi, Eşleştirme, Sayılar, Kopya Etme gibi 6 alt test ve toplam 100 maddeden oluşur.

 

Testin sonucunda ise çocukların okul için gereken olgunluğa ne ölçüde hazır olduğu ve düzeyiyle ilgili sağlıklı veriler elde edilir. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi okula gidecek çocukların psikolojik olarak okula hazır olup olmadıklarını ölçer.

 

Metropolitan okul olgunluğu testi, okula yeni başlayan birinci sınıf çocuklarının yönergeleri anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özellikleri ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Her alt test uzman kişi tarafından sözlü olarak verilen yönergeye göre çocuğun işaretleyeceği ve kopya edeceği resimlerden meydana gelmiştir. Beş-altı yaş arası çocuklara uygulanan bu testin süresi yaklaşık 24 dakikadır. Çocukları anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında değerlendirmek için hazırlanan ve on altı sayfadan oluşan bu test, altı ayrı alt testten oluşmaktadır.’’

Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı bu tür uygulamaların Kardelen Koleji’nde devam edeceğini ve Nevşehir’de ilklere imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.