banner461
banner195

Özel Nevşehir Lara Koleji Başkent Ankara’dan 6 Madalya İle Döndü

Özel Nevşehir Lara Koleji, Anadolu Özel okullar Derneği’nin (ANÖZDER) organize ettiği “2.Ulusal Akıl Oyunları Yarışması”nda ikinci oldu.

Özel Nevşehir Lara Koleji Başkent Ankara’dan 6 Madalya İle Döndü
30 Nisan 2013 Salı 10:41

banner143
banner134

Ankara’da Özel Samanyolu Koleji’nde düzenlenen yarışmaya kendi bölgelerinde ilk elemeyi geçen okullar katıldı. Konya’dan Samsun’a, Sivas’tan Ankara’ya kadar 30 kadar ilin katıldığı yarışmada Metaforms, Soma Küpleri, Sudoku, Matbul, Katamino, Abolone, Quridor, Dama, Çin Daması, Hedef4, Hedef5, Mangala Reverse, Origami, Quixo, Tangram, Jenga gibi onlarca oyun oynandı.

     Yapılan müsabakalar sonunda 1altın , 1 gümüş ve 4 bronz madalya alan Özel Lara Koleji Akıl Oyunları Takımı  2. oldu. 7. Sınıf öğrencilerinden Gülhanım Deveci,  Reverse Oyununda tüm rakiplerini yenerek altın madalya kazandı. Yunushan Eroğlu Türk Daması oyununda gümüş madalya alırken, Hande Zehra Koyuncu Sudoku Yarışmasında, Maide Berin Yakut Metaforms yarışmasında, Ülkü İkbal İlhan Katamino oyununda ve Ravza Adalet Adaş Çin Daması oyununda bronz madalya kazandılar.

 

        Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “ 2 ay kadar önce Kayseri de yapılan yarışmalarda birinci olan okulumuz öğrencileri ,daha geniş katılımlı finallerde tekrar madalya alma başarısını gösterdiler. Akıl oyunları çocuklarımızı hem eğlendiren hem de bir çok kazanımlar sağlayan bir etkinlik. Sadece öğrenciler değil, ailenin fertleri bu oyunların etrafında bir araya gelip beraber vakit geçirebiliyorlar. Gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyorum”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.