banner461
banner195

Özel Nevşehir Lara Koleji’nde Mezuniyet Coşkusu

Özel Nevşehir Lara Koleji 9.dönem mezunlarını muhteşem bir törenle uğurladı.

Özel Nevşehir Lara Koleji’nde Mezuniyet Coşkusu
18 Haziran 2013 Salı 17:37

banner143
banner134
Özel Nevşehir Lara Koleji  9.dönem mezunlarını muhteşem bir törenle uğurladı. Okul konferans salonunda düzenlenen  mezuniyet coşkusu öğretmen, öğrenci  ve  velilerce beraber yaşandı.        Mezuniyet töreni okul yemekhanesinde verilen bir yemekle başladı. Yemeğin ardından salona geçen velilere Lara Koleji  Müdürü Ulaş İnönü bir konuşma yaptı. İnönü konuşmasında” Bir milletin yükselip alçalması, o millet içindeki genç kuşakların alacakları ruh ve şuura, görecekleri talim ve terbiyeye bağlıdır. Gençleri iyi yetiştirilmiş milletler, her zaman ilerlemeye aday olmalarına karşılık, onları ihmal etmiş milletlerin bir adım ilerlemelerine dahi imkân yoktur.  Bir milletin geleceği hakkında kehanette bulunmak isteyenler, o milletin gençlerine verilen terbiyeye baksalar, hükümlerinde yüzde yüz isabet ederler. Ve bugün mezun olacak bu kıymetli yavrularımızla zaman zaman ağladık, zaman zaman güldük, zaman zaman kızdık, zaman zaman onlar bize kızdı. Ama şunu bilmenizi istiyoruz ki ileride bu gençlerin siz aileleri için hayırlı bir evlat, ülkemiz için hayırlı bir vatandaş olmaları için çalıştık. Şimdi de bu fidanlarımızı daha verimli topraklarda meyve vermeleri için uğurluyoruz. İnşaallah çok güzel sürgünler verecekler. Ülkemizin makus talihini kıracak altın bir nesil olmak için hazırlanacaklar. Bizlere güvenip biricik yavrularınızı emanet ettiğiniz için siz anne babalara teşekkür ediyor, gençlerimize bundan sonraki yaşamlarında en samimi duygularımla başarılar diliyorum” dedi.

    Öğrenci velilerini temsilen Malik   Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan sonra 67 kişilik öğrenci korosu bir birinden güzel dört şarkı söyledi. İrem Tağar ve Yaşar Fatih Ertürk’ün okuduğu “öğretmenlerim “şiirinden sonra Şevval Bilen’in okuduğu “Güzel Okulum Lara’m” şiiri salonda hüzünlü bir hava oluşturdu. 5. Sınıf öğrencilerinden Pınar Yılmaz’ın okuduğu “40 Yaşındasın” şiiri büyük alkış aldı.

     Emre Özkul adlı öğrencinin tüm mezun öğrencilere okutturduğu öğrenci andı büyük coşkuyla karşılandı. Okul birincisi Miraç Serhan Küçüköner’in okul kütüğüne plaket çakmasından sonra 8. öğrencilerinden İzzet Özcan okul sancağını 7. sınıf okul birincisi olan Ravza Adalet Adaş’ teslim etti. Çeşitli fotoğraf ve film sunumlarından sonra mezun olan öğrencilere ve emeği geçen öğretmenlere plaket verildi. Hep birlikte söylenen şarkılarla biten geceden sonra öğrenciler bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muzaffer öz - 6 yıl önce
lara koleji mezunu tüm öğrencilerime mutluluklar ve başarılar diliyorum.
Avatar
Battal evren - 6 yıl önce
lise hayatında başarılarının artarak devam etmesini dilerim.
Avatar
İlhan Demirhan - 6 yıl önce
tüm mezunlarimizi tebrik eder mutlu bir hayat geçirmelerini dilerim
Avatar
serdal Yıldırım - 6 yıl önce
verilen emekleri boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum.hepinize başarılar dilerim
Avatar
Yunus Emre Koçak - 6 yıl önce
yolunuz açık olsun.kader yolunuza su serpsin. lise hayatında başarılar dilerim.
Avatar
lara mezunları - 6 yıl önce
aramıza hoşgeldiniz
Avatar
eyyüp bağatır - 6 yıl önce
sağlık ve mutluluk dolu bir hayat dilerim
Avatar
sage - 6 yıl önce
ufkunuz açık,talihi bol,yüreği sevgiyle dolu öğrencilerimize hayat boyu başarılar dilerim