banner461

Özel Umut Pınarı'nda Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

Ortodonti Uzmanı Uzman Diş Hekimi Zehra Uz, Özel Umut Pınarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde; öğrencilere ve velilere Ağız ve Diş Sağlığı üzerine seminer vererek etkili diş fırçalama tekniklerinden bahsetti.

banner503
Özel Umut Pınarı'nda Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi
09 Eylül 2019 Pazartesi 14:29

banner143
banner134

Ortodonti Uzmanı Uzman Diş Hekimi Zehra Uz, 08.09.2019 Pazar günü Özel Umut Pınarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde; öğrencilere  ve velilere Ağız ve Diş Sağlığı üzerine seminer vererek etkili diş fırçalama tekniklerinden bahsetti.

Oldukça verimli geçen seminerde; ağız ve diş sağlığı, ağız bakımının önemi, diş fırçalama teknikleri,diş çürükleri ve tedavisi,diş çürüklerinin yol açtığı hastalıklar gibi konularda bilgiler verdi. Öğrenciler ve veliler tarafından büyük bir ilgiyle izlenen seminerin sonunda öğrencilerin dişlerini tek tek kontrol eden Uzm.Dr Zehra Uz ağız ve diş sağlığı toplumumuzda en önemli problemlerden biridir, özel çocuklarımızın ağız ve diş hijyenini sağlamaları noktasında ebeveynlerine çok iş düşüyor bu nedenle diş fırçalama alışkanlığını çocuklarımıza erken yaşlarda kazandırmalıyız. Bu amaçla yola çıkan,öğrencilerine değer veren ve okullarına davet ederek bana da bu fırsatı veren Özel Umut Pınarı Özel Eğitim Merkezine teşekkür ediyorum diyerek ağız hijyeninin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.  Seminer öğrencilerin ve velilerin merak ettikleri soruların cevaplandırılması ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.