banner461
banner195

Özkonak Anadolu Öğretmen Lisesinden Muhteşem Mezuniyet töreni

2016–2017 Eğitim Öğretim Yılı Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi mezuniyet töreni düzenlenen muhteşem törenle yapıldı.

26 Mayıs 2017 Cuma 15:03

banner143
banner134
2016–2017 Eğitim Öğretim Yılı Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi mezuniyet töreni Okul bahçesindeki Halı saha tesislerinde düzenlenen muhteşem törenle yapıldı. 

Mezun öğrencilerin tören alanına gelmesi ile başlayan programda Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Şiir Dinletileri gösterisi geceye katılanlara keyifli anlar yaşattı

Öğrenci velilerinin de büyük ilgi gösterdiği tören saat 20:00'de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mezunuiyet törenine Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk, Okul Aile Birliği Başkanı Nuri Özkan,Okul Müdürü Veli Sağır, Öğretmenler, Öğrenci ve kalabalık bir Veli grubu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mahir Öztürk konuşmasında bu güzel günde kendilerini yalnız bırakmayan tüm misafirlere teşekkür etti. Öztürk, Siz sevgili gençlerimizden bir isteğimiz var buradan mezun olduktan sonra okulunuzu ve bizleri unutmayınız şunu bilin ki; Özkonak’da sizlere her zaman kapısı sonuna kadar açık bir yuvanız var. Sevgili öğrenciler öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran ve mümtaz kılan bir özellik de öğretmen öğrenci arasındaki sevgi saygı bağının ömür boyu devam etmesidir. Ümit ediyorum ki; sizler ve bizler var olduğumuz sürece bu samimi diyaloğumuz devam edecektir.  Önümüzde sizleri zorlu bir sınav beklemektedir. İnanıyorum ki; Bu sınavdan da yüzünüzün akıyla çıkacaksınız ve istediğiniz bölümlere yerleşeceksiniz. Artık hayatın gerçekleri, zorlukları omzunuza yüklenecek. Bütün hayır dualarımızın sizinle olduğunu bilin. Şahsım ve tüm öğretmen arkadaşlarım adına sizlere bundan sonraki hayatınızda üstün başarılar, sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah yardımcınız olsun, yolunuz da bahtınız da açık olsun” dedi.

Ardından Okul Birincisi Samet Özkan'ın konuşması ve Yaş Kütüğüne İsim Künyesini Çakması ile devam eden proğramda Bayrak Ve Flama Devir Teslimi yapıldı.

Daha sonra Okul Aile Birliği Başkanı Nuri Özkan tarafından Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli ye, Eğitime yaptığı Destek ve katkıları sebebiyle plaket takdiminin ardından okul tanıtım slaytı izlendi.

Slayt bitiminde Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli'nin Eğitim ve öğretimin önemine ilişkin yaptığı konuşmasında, Nevşehir geneli Eğitim çıtasının yükselmesinde ki Başarısında Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi 'nin Nevşehir ve bölgenin gözde Okul olduğunu belirten sözleri büyük alkış topladı.

Programın devamında programın atmosferine uygun müzik ve slayt eşliğinde okunan şiirler misafirlere duygulu anlar yaşattı.            

Protokol ve Okul İdaresi Öğretmenleri tarafından Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Diploma törenin ardından havai fişek gösterileri ve Okul Öüretmenlerinden Figen Soylu ile FİB Haber.com Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı nın başarılı sunumlarıyla coşkulu bir şekilde keplerini havaya fırlatan öğrenciler alkışlarla uğurlandı.  

Proğram sonunda açıklamada bulunan Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Veli Sağır'da öncelikle bu yıl başarıyla mezun olan tüm öğrecilerimiz ve onları yetiştiren Ailelerine, Okulumuza her zaman Destekleriyle kayıtsız kalmayan Özkonak Belediye Başkanımız Sayın İlker Yürekli ve Okul Aile Birliği Başkanımız Nuri Özkan beylere, Bu programın Organizasyon'unu gerçekleştiren FİB Ajans Organizasyon Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal'a, Tüm mesai arkadaşlarım Öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi...

Mezuniyete ilişkin görüntüleri bu akşam 20:00 de www.fibhaber.tv'de izleyebilirsiniz.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.