banner461

Personele eğitim verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli 20 personele bağda ve kayısıda entegre mücadele eğitimi verildi.

banner503
Personele eğitim verildi
07 Şubat 2018 Çarşamba 12:28

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Erdoğan tarafından iyi tarım uygulamaları prensipleri içerisinde önemli bir konu olan entegre mücadele eğitiminde Entegre Mücadele Tekniklerinin İlkeleri, Yararları, Kayısı ve Bağda Hastalık ve Zararlılarla Mücadele Yöntemleri konusunda bilgiler aktarıldı.  
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, "İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda düzenlenen eğitim ile bitkisel üretimin arttırılması, zamansız ve yersiz ilaçlamaların önlenmesi, kaliteli ve pestisit kalıntısı bulunmayan ürün elde edilmesi, mevcut doğal düşmanların korunması ve imkânlar ölçüsünde desteklenmesi, potansiyel zararlıların ekonomik zararlı durumuna geçmesinin önlenmesi, tüketicilere sağlıklı ve güvenilir gıda üretiminin teşvik edilmesi hedeflenmektedir" dedi.
Yapılan eğitim sonrasında iyi tarım uygulamaları biriminde görevli personellerin bulundukları İlçelerde iyi tarım uygulamaları ve entegre mücadele konularında üreticileri bilgilendirecekleri ifade edildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.