banner461
banner195

Prof. Dr. Mazhar Bağlı NEHÜ Rektör Adaylığını Açıkladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Temmuz ayında yapılacak olan rektörlük seçimlerinde adaylığını açıklayan isimlerden biri de Prof. Dr. Mazhar Bağlı oldu.

Prof. Dr. Mazhar Bağlı NEHÜ Rektör Adaylığını Açıkladı
26 Haziran 2016 Pazar 15:05

banner143
banner134
Nevşehir Konağında düzenlenen basın toplantısı ve iftar yemeğinde konuşan Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Bizler bu ülke için rüyası olan insanlarız” diyerek başladığı açıklamaları arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yapılacak çok işin, yürünecek çok yolun olduğuna dikkat çekti.

NEHÜ Rektör Adayı Mazhar Bağlı, “Yapılacak çok iş, yürünecek çok yol var”

Düzenlenen basın toplantısı ve iftar yemeğine Rektör adayı Prof. Dr Mazhar Bağlı’nın yanı sıra, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ahmet Avlanmaz, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Dr. Fatih Yakut, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, Sağlık-Sen Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Hak-İş Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi Cumali Bağcı ile ilimizdeki Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri de katıldı.

“Nevşehir’in sahip olduğu tüm potansiyelleri katma değere dönüştürmek için adayım”

Basın toplantısına neden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine rektör adayı olduğuna dair açıklamalarıyla baylayan Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Barışın ve huzurun şehri olan Nevşehir’de yaklaşık yirmi bin öğrencisi ve çalışanıyla şehrin göz bebeği olan Üniversitemizin yöneticisi olmaya talibim. İnanç turizmi, kültür turizmi, termal turizm ve özgün tarımsal faaliyetleri ile pek çok değeri içinde barındıran Nevşehir’in sahip bulunduğu tüm potansiyelleri ülkemizin refahı adına katma değere dönüştürülmesinde Üniversitenin sağlayacağı katkı açıktır. Bu dinanizmi harekete geçirmek için, bu kentin ve Üniversitenin tüm bileşenleri ile bir Üniversite yönetimi için aranızdayım” dedi.

“Kısır çatışmaların, kavgaların, gruplaşmaların olmadığı Uluslar arası bir üniversite hepimizin ortak hayali”

Şehrin toplumsal yapısı ve değerleriyle barışık bir Üniversite yönetimi sergilemek istediklerine vurgu yapan Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Kısır çatışmaların, kavgaların ve gruplaşmaların olmadığı, Uluslar arası arenada Nevşehir’in adına layık bir Üniversiteye sahip olmak eminim bu şehrin her ferdinin ve bu üniversiteye mensup her öğretim üyesinin ortak hayalidir. Ben bu ideali hakikate dönüştürebilecek birimi, yetkinliği, hoşgörüyü kendimde gördüğüm için bugün aranızdayım. Bizler bu ülke için rüyası olan insanlarız. Bir hayalimiz vardır bizim. Türkiye Cumhuriyetini dünyada bir marka devlet haline getirmek en kadim davamızdır. Fakat bu rüyanın gerçekleşmesi için bu uğurda çok çetin bir mücadele gerektiği de aşikardır. Nevşehir’in bu gelişime ayak uydurmasının gerekliliğine inanan ve Üniversitenin de bu alanda öncülük etme sorumluluğunun olduğunu herkesten iyi kavramış bir akademisyen olarak bugün karşınızdayım. Siyasetçi kimliğimin, yurt dışında memleketimizi temsil eteme şerefini taşıdığım çok çeşitli görevlerimin de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörü olarak görev yapacağım yıllar boyunca bu hedeflerimize erişmek hususunda beni besleyeceğine inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

“Yapılacak çok iş, yürünecek çok yol var”

Düzenlenen basın toplantısı ve iftar yemeğine katılan sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerine teşekkür eden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, müşterek akılla hareket eden, adil, şeffaf bir yönetim sergileyeceklerine işaret etti.

Bağlı, “Yapılacak çok iş, yürünecek çok yol var. Şehrimizin kanaat önderleriyle, Üniversitemizin Akademik ve İdari personelinin her biriyle, siyaset adamlarımızdan Cumhurbaşkanımıza kadar her bir devlet erkanıyla bu üniversitenin nasıl daha iyi bir müessese olabileceğine dair sorusuna cevap arayacağımızı ifade etmek isterim. Müşterek akılla hareket eden, adil, şeffaf bir yönetici olarak bu memlekete hizmet etmek cehdinde bir kardeşinizim. Çıktığımız bu yolda Rabb'imden yardım niyaz ediyorum” şeklinde konuştu. Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Xmen - 2 yıl önce
Nevsehiri ne kadar biliyor ki universiteyi bilip taniyip yuceltecek. Koca bir hic
Avatar
Sami - 2 yıl önce
Hocam yakışır o koltuğa