banner461

Rektör Kılıç, Bir Çok Başarıya İmza Attık

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 2007 Yılından bu yana Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attığını söyledi.

banner503
 Rektör Kılıç, Bir Çok Başarıya İmza Attık
04 Temmuz 2014 Cuma 17:22

banner143
banner134

 Rektör Kılıç, “Bir Çok Başarıya İmza Attık

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 2007 Yılından bu yana Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attığını söyledi.

Kılıç, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, başta Kapadokya Bölgesi ve parçası olduğu yüksek öğretim sistemi içinde kurulduğu 17 Mayıs 2007 tarihinden itibaren her yıl olduğu gibi 2013 yılında da gerek fizikî gerekse bilimsel, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda adından sıkça söz ettiren bir üniversite olarak her geçen gün gelişimini sürdürmekte. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, enstitü, fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, araştırma ve uygulama merkezleriyle bir bilim ve kültür merkezi olarak ülkemiz için değerler üretmekte. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kütüphaneleri, müzesi, bilimsel laboratuarları ve araştırma merkezleri her geçen gün zenginleşen, araştırma ve geliştirme çalışmalarını destekleyen bir üniversite konumundadır. Her türlü bilgi gereksinimini karşılayacak yeterliliğe sahip olan personelimiz sayesinde hem öğrencilerimiz açısından hem de bilimsel çalışmalar noktasında önemli bir konuma yükselmiş bulunmaktayız. Fiziki yapılanmasını büyük oranda kısa bir süre içinde tamamlayan üniversitemiz, akademi dünyasına değerler katmak üzere yapılanmasını çeşitlendirmektedir. Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya için son derece gerekli olan Yabancı Diller Yüksekokulu ve sağlıklı nesillerin yetişmesi ve yetiştirilmesi için Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokullarımızı kurmakla son derece önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Yerelden kopmadan evrensel değerlere katkı sunmak adına çıkmış olduğumuz yolculuğumuzda ulusal ve uluslararası çapta birçok başarıya imza atmış bulunmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ve kalite standartlarımız sayesinde Avrupa Komisyonuna başvuru yapan 177 üniversite arasında ‘Diploma Eki Etiketi'nden sonra ‘AKTS Etiketi’ de kazanmamız, bize bu etiketlere sahip en genç üniversite unvanını kazandırmıştır. Bu durum şunu göstermektedir: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, yıllar önce kurulan köklü üniversiteler arasında yer almış ve büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu ve bunun gibi başarılarla üniversitemiz, yurt içinden ve yurt dışından gerek öğrenci gerekse akademik personel anlamında tercih edilirliği artan bir konumda yer almaktadır. Uluslararası düzeyde bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen üniversitemiz, yurt dışındaki üniversiteler ile gerçekleştirdiği iş birliği anlaşmaları ile birçok öğrencimize yurt dışı deneyimi kazanma fırsatı sağlamıştır” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.