banner461
banner195

Rektör Kılıç Kongre ve Kültür Merkezi'ni İnceledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, yapımı tamamlanmak üzere olan Kültür ve Kongre Merkezinde incelemelerde bulundu.

Rektör Kılıç Kongre ve Kültür Merkezi'ni İnceledi
21 Kasım 2014 Cuma 12:17

banner143
Nevşehir NEHÜ Üniversitesinde Kültür ve Kongre Merkezi tamamlanmak üzere
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, yapımı tamamlanmak üzere olan Kültür ve Kongre Merkezinde incelemelerde bulundu.

Rektör Kılıç: Yeni Kültür ve Kongre Merkezimiz ile Ulusal ve Uluslararası Birçok Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacağız...

Rektör Kılıç, Kültür ve Kongre Merkezinin her türlü ulusal ve uluslararası kongre, seminer, toplantı, konferans ve kültürel etkinliğinin düzenlenmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlandığını söyledi. Rektör Kılıç, kısa zamanda tamamlanacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinin kullanım açısından mükemmel bir mimari ve teknik alt yapıya sahip olduğunu belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Genel Sekreter Sibel Akbaş, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Önder Karatekin ile üniversite ana yerleşke içerisinde yapım işi tamamlanmak üzere olan Kültür ve Kongre Merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

Prof. Dr. Kılıç, “Nevşehir’in sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak yine bölgemizin ulusal ve uluslararası kongre, seminer, toplantı, konferans ve kültürel etkinlik gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilmesine imkân sağlayacak Üniversitemiz Kültür ve Kongre Merkezi nihayet tamamlanmak üzere.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinin hizmete girmesiyle birlikte gerek üniversitemizin gerekse şehrimizin bilim, kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacağımız gibi, üniversitemiz ve şehrimiz burada düzenlenecek birçok önemli etkinlikle adından ulusal ve uluslararası düzeyde daha çok söz ettirecek” dedi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi 20.000 metrekare alan üzerine inşa edildi. 1 adet 1275 kişilik salon, 1 adet 400 kişilik ve 2 adet de 226 kişilik olmak üzere toplamda 4 adet salonun yer aldığı Kongre ve Kültür Merkezimizde ayrıca 2 adet kafeterya, 1 adet mutfak ve yemekhane, 70 araçlık kapalı otopark, idari bölüm ve fuaye salonu yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek donanımda inşa edilen Merkez, iki kattan oluşuyor ve 4 salonu da amfi tiyatro şeklinde dizayn edildi. Akustik özelliğe sahip olan salonlarda,  profesyonel sahneler, ses ve ışık sistemleri yer alıyor.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
avanoslu - 3 yıl önce
devamlı hizmet var,laf yok teşekkürler hemşerim başımızın tacısın
Avatar
kızılelma - 3 yıl önce
işte idareci, az konuşuyor, reklam yok, işinde gücünde kadın başına 10 yılda nevşehire yapılanları tek başına kampüse yaptı, ey nevşehirliler ne zaman iftira atacağız başarılı dürüst her insana yaptığımız gibi
Avatar
:) - 3 yıl önce
bide emeği geçenlerin hakkı yenmese...
Avatar
kim@:) - 3 yıl önce
kardeş herhalde orada memursun ama kader böyle memurlar sadece çalışırlar büyükler övgü alırlar sende galiba kırgınsın ama rektör hanım herşeyi bilemez anlat
Avatar
üni - 3 yıl önce
önder bey kırşehirli belediyeden gelen kişimi